Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vyradene vozidla.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
11. júna 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od © BratislavaDen.sk Diskusia()

Mesto vydalo výzvu na odstránenie vozidiel z Jurajovho dvora

Hlavné mesto vyzýva vlastníkov/držiteľov viacerých vozidiel, aby autá odstránili z miesta, na ktorom ohrozujú životné prostredie a narušujú vzhľad chránenej časti/obce.

Urobiť tak majú do 60 dní od zverejnenia upozornenia, ku ktorému došlo v piatok 8. júna. Miestom, na ktorom ohrozujú odstavené autá životné prostredie, je areál DPB Jurajov Dvor na Rožňavskej 19.

Ako sa uvádza vo výzve, „predmetné vozidlá boli v rokoch 2005 až 2013 umiestnené DPB, a. s., na uvedené miesto v rámci preneseného výkonu správy ciest podľa § 4 zákona č. 315/1996 Z. z. o premávke na pozemných komunikáciách v znení neskorších predpisov a s odvolaním sa na príslušné ustanovenia zákona č. 135/1961 Zb. o pozemných komunikáciách (cestný zákon) v znení neskorších predpisov. Vlastníci, ani držitelia si vozidlá z parkoviska na výzvu DPB, a. s. doposiaľ nevyzdvihli.“

Po termíne budú z Jurajovho dvora odstránené a umiestnené na parkovisko spoločnosti P + K, s. r. o., na Ceroskej ulici v Šenkviciach. Vlastník/držiteľ vozidla bude musieť následne uhradiť náklady spojené s prevozom auta na parkovisko.

„V prípade záujmu o bezplatné prepravenie vozidla priamo do autorizovaného zariadenia na spracovanie starých vozidiel a jeho spracovanie v súlade so zákonom o odpadoch, vlastník/držiteľ vozidla môže kontaktovať vyššie uvedenú oprávnenú spoločnosť P + K, s. r. o., ktorá zabezpečí aj bezplatné vyradenie vozidla z evidencie vozidiel,“ píše sa vo výzve. Zoznam vozidiel a celú výzvu nájdete TU.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X