Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Poľadovica a sneh
ilustračné: SITA
29. novembra 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Mesto vyhlásilo zimnú pohotovosť

Hlavné mesto v stredu vyhlásilo zimnú pohotovosť. Prvý posyp robili ráno o 5.30 hod. na Kolibe. Počas zimnej sezóny bude v pohotovosti 43 sypačov, 11 multikár, jedna snehová fréza a 88 pracovníkov na ručné čistenie. O niektoré cesty v meste sa stará magistrát, ďalšie majú na starosti bratislavské mestské časti.

Pre zimu robí hlavné mesto opatrenia, patrí k nim pravidelný monitoring predpovede počasia a monitoring pohybu mechanizmov zimnej údržby cez GPS snímače či preventívny posyp vo vybraných lokalitách. Podľa hovorkyne budú dispečeri hlavného mesta denne kontrolovať frekventované cesty v meste. Hlavné mesto SR Bratislava na údržbu verejných priestorov vo svojej správe používa posypovú soľ i ekologickú posypovú soľ Solmag, ktorá je šetrnejšia k životnému prostrediu.

Solmag používa hlavné mesto na mostoch, ich nájazdoch, vo všetkých lokalitách v pásmach hygienickej ochrany spodných vôd, napríklad v lokalite Železná studnička. Slúži tiež na údržbu schodov, lávok, nadchodov a v historickom centre mesta napríklad na Hlavnom a Františkánskom námestí.

Zimnú údržbu robí pre hlavné mesto konzorcium A.R.K. technické služby. Zimná pohotovosť je súčasťou zimnej údržby a počas nej musí byť k dispozícii plný počet techniky a pracovníkov, a to 24 hodín denne. Po pokyne magistrátneho dispečingu musí zimná technika a pracovníci vyjsť na zásah do tridsať minút. V prípade, že teplota klesá k 0 °C, na pokyn magistrátneho dispečingu posýpa dodávateľská spoločnosť mosty a nájazdy, na ktorých sa aj v suchom počasí zráža voda a tvorí námraza. Mesto platí len za objednané výkony zimnej údržby na základe pokynov z mestského dispečingu.

Magistrát zabezpečuje zimnú údržbu na miestnych komunikáciách I. a II. triedy a na nadjazdoch na štátnych cestách v celkovej dĺžke 449 km. Stará sa aj o námestia, verejné priestranstvá, chodníky, lávky a mosty vo výmere 357 643 metrov štvorcových i o 257 zastávok MHD s rozlohou 29 991 metrov štvorcových. Priechodov pre chodcov majú na starosti 1 481.

On-line pohyb vozidiel zimnej údržby môžete sledovať na webe hlavného mesta.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X