Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Wifi zona ba kraj gi.jpg
Ilustračná foto : Gettyimages
23. októbra 2019 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Mesto vypísalo verejnú súťaž na pokrytie promenád WiFi HotSpotom

Predpokladaná hodnota zákazky tendra je 132 100 eur, prihlásiť sa môže aj skupina poskytovateľov.

Hlavné mesto SR vypísalo verejnú súťaž na pokrytie promenád verejným WiFi HotSpotom. Na pokrytie verejných priestranstiev WiFi sieťou minú odhadom vyše 132-tisíc eur bez DPH. Vyplýva to z informácií z portálu. Do súťaže sa môže podľa podmienok tendra prihlásiť aj skupina poskytovateľov, pričom svoje ponuky môžu posielať do 4. novembra 10.00 hod.

Podľa opisu predmetu zákazky chce mesto pokryť verejnou WiFi sieťou napríklad dolnú časť Kollárovho námestia, Obchodnú ulicu, Poštovú ulicu, Hurbanovo námestie, časť Kapucínskej ulice či Námestie SNP. Druhou oblasťou pokrytia je Michalská ulica, Sedlárska ulica a časť Ventúrskej ulice. Treťou oblasťou je Jedlíkova ulica a Kollárovská ulica. V prílohách súťaže si záujemcovia môžu pozrieť aj konkrétne mapy s vyznačenými bodmi, kde by mali byť umiestnené porty pre pripojenie.

Mesto takýmto spôsobom rozširuje pokrytie Bratislavy verejnou WiFi sieťou. WiFi hotspot „VisitBratislava“ je už dostupný v lokalitách Vajanského, Rázusovho a Fajnorovho nábrežia, Hlavného, Františkánskeho, Rybného a Hviezdoslavovho námestia, ďalej na námestí Slobody, časti Šafárikovho, Kamenného a Primaciálneho námestia.

WiFi hotspot je tiež dostupný v uliciach Židovská, Gondova, časť Kapucínskej ulice a časť Jesenského ulice, Rigeleho, Mostovej, Pilárikovej, Staromestskej či Klobučníckej ulice.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X