Mesto vypovedalo zmluvy reklamným trojnožkám

reklama, trojnožka, námestie
ilustračné: maps.google.sk

Z ulíc mesta bude postupne odstránených 428 informačných a propagačných zariadení známych ako reklamné trojnožky. Ide o všetky takéto zariadenia, ktoré sa nachádzajú na pozemkoch a komunikáciách v správe hlavného mesta.

Verejný priestor má patriť všetkým Bratislavčanom, nemôže si ho uzurpovať reklama,“ vysvetlil svoje rozhodnutie primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Magistrát v uplynulých mesiacoch vykonal kontrolu, či reklamné pútače dodržiavajú podmienky stanovené v pôvodnom rozhodnutí.

Kontrolou zistili viacero porušení podmienok, napríklad zariadenia neboli umiestnené tak, aby vyhovovali požiadavkám bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Boli tiež rozmiestnené na križovatke a v rozhľadovom poli vodiča na križovatke. Vo viacerých prípadoch zariadenia bránili v rozhľade na priechodoch pre chodcov a v miestach vjazdov a výjazdov na pozemné komunikácie.

Po zhodnotení výsledkov primátor rozhodol o zrušení povolenia umiestňovania spomínaných reklamných zariadení.

„Reklama v určitej miere do mesta patrí. Avšak v únosnej miere a na miestach, kde je to vhodné. Už viackrát sme sa však presvedčili, že také množstvo reklamy, aké vidíme v uliciach Bratislavy, je jednoducho neúnosné. Obzvlášť v prípadoch, keď reklamné zariadenia nie sú len estetickým problémom mesta, ale vo výnimočných situáciách môžu aj vážne ohroziť zdravie či životy ľudí a komplikovať mestskú dopravu,“ povedal primátor Nesrovnal.

Reklamné trojnožky sú v súčasnosti umiestnené na komunikáciách I. a II. triedy: Kamenné námestie, Hodžovo námestie, Dunajská, Námestie SNP, Jesenského, Šafárikovo nám., Dostojevského rad, Štúrova, Mýtna, Námestie Slobody, Jánska, Kollárovo nám., Špitálska, Americké nám., Mickiewiczova, Štefánikova, Predstaničné nám., Šancová, Račianske mýto, Račianska, Námestie 1. mája, Bajkalská, Krížna, Miletičova, Záhradnícka, Mlynské nivy, Karadžičova, Legionárska, Radlinského, Rajská, Cintorínska, Rázusovo nábrežie, Staromestská, Suché mýto, Trnavské mýto, Galvaniho, Ivánska cesta, Vajanského nábrežie, Trnavská cesta, Vajnosrká, 29. augusta, Prievozská, Rožňavská, Gagarinova, Budatínska, Mlynská dolina, Molecova, Karloveská, Nábrežie arm. gen. L. Svobodu, Limbová, Tomášikova, ul. Imricha Karvaša, Botanická. Zo všetkých miest by mali byť odstránené.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk