Mesto zabezpečí počas horúčav cisterny s pitnou vodou, predĺži aj otváracie hodiny kúpalísk

Cisterna s pitnou vodou
ilustračné: SITA

Na aktuálnu vlnu horúčav hlavné mesto reaguje viacerými opatreniami. V meste ľudí schladia vodné osviežovače – rosiče, pitné fontánky, cisterny s pitnou vodou a predĺžia aj otváracie hodiny niektorých mestských kúpalisk.

Ako ďalej uviedla hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer, počas horúčav budú zároveň viac polievať cesty v centre mesta. Obyvatelia i návštevníci mesta si od utorka môžu dopĺňať pitný režim vodou z cisterien. Pohár vody dostanú bezplatne na Hlavnom námestí od 11. do 17. hodiny a na Poštovej ulici od 10. do 16. hodiny. Prevádzku cisterien s pitnou vodou zabezpečuje hlavné mesto v spolupráci s Bratislavskou vodárenskou spoločnosťou.

Dlhšie kúpanie

Schladiť sa počas horúčav môžu ľudia aj na bratislavských kúpaliskách. Spravuje ich mestská organizácia Správa telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ) v Bratislave. Stará sa o sedem letných kúpalísk – Zlaté piesky, Rosnička, Lamač, Tehelné pole, Delfín, Rača a Krasňany. Niektoré kúpaliská počas týchto dní predĺžia svoje otváracie hodiny.

Od stredy 1. augusta do utorka 7. augusta budú letné kúpaliská Lamač, Rača a Krasňany prístupné pre verejnosť do 20. hodiny. Podrobné informácie o otváracích hodinách ostatných kúpalísk nájdu záujemcovia na stránke organizácie STaRZ. Výťah pre imobilných návštevníkov, ktorí sa nedokážu dostať do bazéna bez pomoci, má letné kúpalisko Tehelné pole. Na letných kúpaliskách Delfín, Tehelné pole, Rosnička, Rača, Krasňany si môžu ľudia okrem bielych plastových ležadiel požičať aj drevené.

Polievanie ciest a pitné fontánky

Ďalším opatrením proti extrémnym teplotám je polievanie ciest. Podľa Zuzany Onufer hlavné mesto zabezpečí počas týchto dní kropenie rozpálených ciest v centre mesta. Okrem toho, že to v uliciach zníži prašnosť, o niekoľko stupňov to schladí aj vozovku, aj ovzdušie. Osvieženie ponúkajú v horúčavách aj vodné osviežovače – rosiče na Hviezdoslavovom námestí, Hlavnom námestí, pred Starou tržnicou a na Námestí SNP. Ďalšie sú v Medickej záhrade a na Námestí slobody. Ďalšie tri rosiče tento rok pribudli na Námestí Martina Benku, na Dulovom námestí a v ružinovskom parku. Rosiče fungujú na princípe atomizácie vody na mikročastice vodnej hmly, ktorá sa odparuje.

V horúcich dňoch prinášajú ochladenie aj pitné fontánky. Ľudia ich nájdu na Námestí SNP, Župnom námestí, Hlavnom námestí a dve na Hviezdoslavovom námestí. Ďalšie sú na Panskej ulici, Michalskej ulici, Zelenej ulici a na Bielej ulici. Napiť sa obyvatelia môžu aj v Letnej čitárni u Červeného raka, na druhom nádvorí Primaciálneho paláca či z pitnej fontánky Putto s rybou na Bielej ulici.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk