Mesto začalo s avizovanými opravami chodníkov v Rači

Kadnarova_maps.google.sk_.jpg
ilustračné: maps.google.sk

Hlavné mesto začalo v Rači v časti Krasňany s avizovanými opravami chodníkov. Ide o zdevastované chodníky na uliciach Cyprichova, Kadnárova a Hubeného.

Do dneška zatiaľ magistrát opravil chodník na Cyprichovej ulici od domu číslo 24 po parkovisko pred domom číslo 30. Opravy chodníkov v celkovej dĺžke 12 010 metrov by mali dokončiť ešte tento mesiac.

Okrem rekonštrukcie chodníkov v Krasňanoch primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal ešte v júni na brífingu pred novinármi povedal, že magistrát tento rok plánuje tiež opraviť Kubačovu ulicu a v roku 2018 plánuje rekonštruovať aj križovatku Detvianska – Kubačova – Rustaveliho. Podľa starostu Rače Petra Pilinského je križovatka Detvianska – Kubačova – Rustaveliho akýmsi gordickým uzlom mestskej časti preto, že sa tu stretávajú „stará Rača“ s novou výstavbou, takže v ranných hodinách je táto križovatka dosť vyťažená, vysvetlil Pilinský. Samospráva predbežne odhaduje, že opravy komunikácií budú stáť od 150- do 200-tisíc eur a zaplatí ich mesto spolu s mestskou časťou.

Hlavné mesto plánuje tento rok okrem Rače opraviť komunikácie aj v ďalších mestských častiach, pribudnúť by tak malo 30 kilometrov opravených komunikácií.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom