Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Oprava_ciest_bratislava 2.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
bratislava.sk
25. apríla 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Mesto začalo s komplexnými opravami ciest a chodníkov, ako prvú opraví komunikáciu Pri mlyne

Hlavné mesto od utorka začalo s komplexnými opravami ciest, chodníkov a ník na zastávkach MHD. V tomto roku je naplánovaná oprava 27 km ciest, 9 km chodníkov a 19 ník na zastávkach MHD.

Prvou veľkou opravou je oprava komunikácie Pri mlyne, ktorá potrvá do 30. apríla. Pôjde o 3 300 m2 komunikácie v úseku od železničného priecestia po Príjazdnú ulicu. Doprava bude počas opravy obmedzená len čiastočne a bude označená prenosným dopravným značením. Predpokladaná hodnota rekonštrukcie je 170-tisíc eur.

Po ukončení opravy Pri mlyne sa bude opravovať Dopravná ulica v úseku od pošty v smere do Rače. Začiatok opravy je naplánovaný na 2. mája. Po nej bude nasledovať oprava Detvianskej ulice v úseku od Kubáčovej ulice po kruhový objazd. Oprava je naplánovaná na 9. mája. Po nich budú nasledovať ďalšie opravy. Všetky opravy sú odsúhlasené Krajským dopravným inšpektorátom. O každej ďalšej bude hlavné mesto informovať, aby sa Bratislavčania mohli včas pripraviť na prípadné dopravné obmedzenia.

Oprava_ciest_bratislava.jpg
bratislava.sk

Medzi najväčšie úseky ciest, ktoré budú v tomto roku opravené, patria:

Rožňavská (11-tisíc m2) v úseku od Galvániho po Möbelix obojsmerne,
Panónska (4 444 m2) lokálne v celom úseku,
Lovinského (3 800 m2) cez Gaštanovú po Valašskú ulicu,
Smolenická (3 419 m2) v celom úseku obojsmerne,
Nadjazd Vajnory od svetelnej križovatky po okružnú križovatku.

„V tomto roku sa zameriame aj na vodorovné dopravné značenia, na ktoré sme vyčlenili v rozpočte 700-tisíc eur. Premaľujeme nanovo všetky priechody pre chodcov, ako i vodorovné značenia veľkých križovatiek.  Ku dnešnému dňu sme zároveň už osadili 3 500 odraziek na úsekoch ciest opravených v minulom roku,“ informoval primátor Ivo Nesrovnal.  V rámci opráv chodníkov sa budú robiť aj bezbariérové úpravy priechodov – predpokladáme do 30 priechodov, ako napr. Drieňová ulica (BA II), Prievozská pri McDonald (BA II), Mamateyova ulica (BA V).

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X