Mesto začalo s opravami lávok pre peších a cyklistov na Moste SNP

Tk most_snp_oprava_lavky_3.jpg

Hlavné mesto sa pod vedením primátora Iva Nesrovnala pustilo do prác spojených s opravou havarijného stavu lávok na Moste SNP. Práce sú naplánované na 120 dní a budú zahŕňať opravu oceľových častí, ktoré sú zhrdzavené a výmenu povrchu. Celkovo mesto do opravy investuje 1,5 mil. eur.

Mostu SNP sa od jeho výstavby 45 rokov nikto nechytil a tak to aj vyzeralo. My sme sa mu začali systematicky venovať, postupne ho opravovať. Pod mostom sme najprv vybudovali novú zastávku, opravili sme nájazdy, natreli sme ho antigrafitovým náterom a minulý rok sme komplexne opravili vozovku. Aktuálne začíname opravovať lávky pre peších a cyklistov, ktoré už boli v havarijnom stave. Práce budú prebiehať etapovite, pričom vždy ostane prechodná jedna lávka, kde bude platiť režim zmiešaného pohybu chodcov a cyklistov,“ uviedol primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Mesto začalo tieto práce na lávke smer Rakúsko a postupovať bude smerom do Petržalky, následne na Petržalskej strane, potom smerom z Petržalky na lávke smer Maďarsko a nakoniec na Staromestskej strane. Práce sa budú vykonávať v čase od 6. do 22. hodiny. Budú dodržané hygienické normy a hluk sa bude priebežne kontrolovať.
Rekonštrukcia lávok nezmení statickú schému Mosta SNP a tým jeho statické správanie ani peších lávok pridružených k tomuto mostu. Naopak lávky sa odľahčia, pretože nová vrstva povrchu bude o centimeter tenšia ako pôvodný asfalt. Pôjde o povrch podobný tomu, ktorý je na Starom moste.

Tk most_snp_oprava_lavky_1.jpg

Tk most_snp_oprava_lavky_2.jpg

Tk most_snp_oprava_lavky_3.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk