Mesto začalo spúšťať fontány a pitné fontánky, tu sa môžete osviežiť

Ganymedova fontána
ilustračné: SITA

Hlavné mesto v piatok začalo spúšťať mestské fontány a pitné fontánky. Medzi prvými boli spustené fontány v centre mesta a jeho okolí. Ďalšie budú uvedené do prevádzky postupne počas najbližších týždňov. V prevádzke bude tento rok 38 mestských fontán a 10 pitných fontánok.

Ako prvé boli v piatok spustené fontány v centre mesta – Ganymedova fontána na Hviezdoslavovom námestí pred budovou SND, Rolandova (Maximiliánova) fontána na Hlavnom námestí, Žena s krčahom na Františkánskom námestí, Radosť zo života v záhrade Grassalkovichovho paláca, Planéta mieru na Hodžovom námestí a fontána Milenci na Dulovom námestí.

V sobotu bude uvedená do prevádzky fontána Dievča so srnkou na Hviezdoslavovom námestí, Kačacia fontána na Šafárikovom námestí a Lev s erbom na Námestí SNP. Ostatné fontány budú spúšťané postupne.

„V tomto roku bude spustených 38 mestských fontán a 11 pitných fontánok. Oproti minulému roku ich bude viac. Po ukončení rekonštrukcií budú do prevádzky uvedené aj mestská fontána Kozmický kameň na ulici Vladimíra Clementisa, fontána na Námestí M. Benku a pitná fontánka Putto s rybou na Bielej ulici,“ povedal Vladimír Gašperák, riaditeľ mestskej organizácie Generálny investor Bratislavy, ktorá je správcom mestských fontán.

Odzimovanie – príprava fontán na prevádzku prebieha od marca 2017. V rámci prípravy fontán na prevádzku je nutné vykonať revíziu elektrickej inštalácie, zabezpečiť nátery bazénov a vykonať všetky opravy nutné k začatiu prevádzky fontán, t. j. prečistiť odpadové potrubia, namontovať čerpadlá, prekontrolovať tesnosť a funkčnosť potrubí, armatúr a technológie. Fontány sú v prevádzke spravidla od apríla do konca septembra v závislosti od počasia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk