Mesto zahusťuje sieť parkovacích automatov, pripravuje aj ďalšie zmeny regulovaného parkovania

+
Foto: archívne, www.msp.bratislava.sk

Úpravy, na ktoré je potrebná zmena VZN, zverejnili aj na pripomienkovanie zo strany obyvateľov.

Bratislava pripravuje ďalšie zmeny v rámci regulovaného parkovania PAAS. Informuje o tom komunikačné oddelenie magistrátu hlavného mesta.

Na základe skúseností z prevádzky prvých zón regulovaného parkovania PAAS, a tiež podnetov od obyvateľov sme počas uplynulých mesiacov pripravovali viaceré vylepšenia a zmeny pravidiel,“ uvádza magistrát.

Ako dodáva, postupne realizujú úpravy, na ktoré nie je potrebná zmena Všeobecne záväzného nariadenia (VZN) – zahusťujú sieť parkomatov, zlepšujú kontrolu a pripravujú väčšie zosúladenie časov regulácie v zónach.

Návrh zmien VZN

Zmeny, na ktoré je potrebná zmena VZN, sme v týchto dňoch sfinalizovali, poslali na pripomienkovanie mestským častiam a dnes ich zverejňujeme aj na pripomienkovanie zo strany obyvateľov,“ konštatuje magistrát.

Návrh zmien je uverejnený na adrese tu. Pripomienky môže verejnosť posielať do 9. mája na adresu parkovanie@bratislava.sk, poštou alebo osobne na podateľni magistrátu. Po vyhodnotení pripomienok predložia návrh zmien na májové zasadnutie mestského zastupiteľstva.

Podmienky pre platby parkovného

Návrh zmien vytvorí podmienky pre zavedenie možnosti platby parkovného cez SMS pre rozšírenie možností platby, ktorými sú v súčasnosti parkomaty, mobilné aplikácie či úhrada parkovného v partnerskej prevádzke alebo u parkovacieho asistenta.

Pokiaľ ide o zmeny týkajúce sa parkovacích kariet, na jednu osobu budú môcť byť po novom vydané tri rezidentské parkovacie karty, na jeden byt maximálne tri karty. „Odstránime tak napríklad nutnosť prepisovať vozidlá medzi členmi jednej domácnosti,“ dodáva mesto.

Limit dĺžky vozidla

Mení sa aj maximálny limit dĺžky vozidla pre vydanie rezidentskej karty zo súčasných 5,3 metra na 5,4 metra. „Tým reagujeme na obyvateľov, ktorí napríklad používajú dlhšie rodinné vozidlá a v súčasnosti sa nezmestili do limitu,“ vysvetľuje samospráva.

Použitie bonusovej karty pre všetkých Bratislavčanov chceme spraviť prehľadnejšie, aby bolo jasné, kde je možné využiť dve hodiny bezplatného parkovania a kde nie. V praxi to znamená, že bonusová karta bude platiť všade, okrem ucelenej oblasti v centre mesta,“ dodáva mesto.

Počet návštevníckych hodín

Po konzultáciách s poskytovateľmi sociálnych služieb navyšujú počet návštevníckych hodín pre prijímateľov sociálnej a zdravotnej starostlivosti na 750 hodín na rok.

Zároveň pre registrovaných poskytovateľov sociálnych služieb zavádzajú možnosť získať zľavovú parkovaciu kartu, s ktorou budú mať nárok na 90-percentnú zľavu z hodinového parkovného.

Prehodnotili sme tiež cenu abonentskej karty v drahších zónach (tarifné pásmo A-C), v ktorých ju navrhujeme zlacniť o 20 percent, aby bola dostupnejšia napríklad pre menšie prevádzky v regulovanej zóne,“ doplnila samospráva.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk