Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rodina hriby fontana bratislava 2.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
bratislava.sk
17. mája 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Mesto zrekonštruovalo fontány Plastika a Rodina hríby

Hlavné mesto postupne obnovuje a modernizuje fontány vo svojej správe. Novo zrekonštruovaná je fontána Plastika s raketou v parčíku na Kvačalovej ulici s dymiacou raketou a tiež fontána Rodina hríby na Karloveskej ulici. Obe fontány sú doplnené o nasvietenie, ktoré im dodáva atraktívnejší a moderný vzhľad.

V tomto roku bola obnovená fontána Plastika s raketou v parčíku na Kvačalovej ulici, ktorá okrem moderného viacfarebného nasvietenia obsahuje repliku rakety zmiznutej v čase jej vybudovania. Replika plastiky s raketou je po novom obohatená aj o efekt vodnej hmly vytvárajúcej dojem rakety pri štarte. Aj vďaka tomu sa stáva unikátnou „dymiacou“ fontánou v meste. Po desiatkach rokoch má fontána svoj pôvodný tvar a vzhľad, ktorý požadovali aj občania prostredníctvom svojich podnetov. Fontána Plastika s raketou je v parčíku od roku 1974 a predstavuje jedinečný obraz vtedajšej doby.

Kvacalova fontana bratislava 1.jpg
bratislava.sk

Rodina hríby

Druhou obnovenou fontánou je fontána Rodina hríby na Karloveskej ulici v Karlovej Vsi. Táto kaskádovitá fontána znázorňujúca rodinu – rodičov a tri deti – z roku 1980 bola v nefunkčnom stave, ktorý spôsobil únik vody z bazénov a skorodované popukané rozvody v strojovni. Po rozsiahlej rekonštrukcii je fontána v plnej prevádzke a dopĺňa ju nové a moderné nasvietenie v niekoľkých farbách, ktoré je veľmi príjemným spestrením pre verejnosť.

Rodina hriby fontana bratislava 1.jpg
bratislava.sk

Rozsiahle rekonštrukcie

Obe fontány boli rekonštruované približne štyri mesiace, pričom v oboch prípadoch išlo o rozsiahlu rekonštrukciu, ktorá sa týkala kompletnej výmeny výtlačných, sacích a odpadových potrubí nachádzajúcich sa v strojovni, v bazénoch, ako aj mimo nich. Zároveň bola demontovaná celá pôvodná technológia aj s rozvodmi a nainštalovala sa úplne nová technológia, nové rozvody a tiež nové farebné osvetlenie.

V tomto roku plánuje Generálny investor Bratislavy obnoviť aj ďalšie fontány, a to fontánu Marína na Šafárikovom námestí či fontány v parčíku pred Justičným palácom. Počas minulého roka bolo obnovených 9 fontán v rôznych mestských častiach, ktoré sú aktuálne v plnej prevádzke.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X