Mesto zrekonštruuje niekoľko základných umeleckých škôl a iné budovy za viac ako dva milióny eur

Mestske divadlo pavla orszagha hviezdoslava.jpg
Foto: ilustračné, www.google.com

Medzi budovami, ktoré chce Bratislava zrekonštruovať, sa nachádza napríklad aj Divadlo P. O. Hviezdoslava, či Nocľaháreň Domov pre každého.

Mesto Bratislava vypísalo tender na rekonštrukciu niekoľkých základných umeleckých škôl (ZUŠ) a iných budov za vyše dvoch miliónov eur s DPH. Vyplýva to z informácií vo Vestníku Úradu pre verejné obstarávanie. Medzi budovami, ktoré chce Bratislava zrekonštruovať sa nachádza napríklad aj Divadlo P. O. Hviezdoslava či Nocľaháreň Domov pre každého. Záujemcovia môžu predkladať svoje ponuky do 8. januára 2020 do 9.00 hod.

Okrem divadla a nocľahárne sa rekonštrukcia bude týkať Centra voľného času Hlinícka, Resocializačného strediska Retest, ZUŠ Vrbenského, ZUŠ Daliborovo námestie, ZUŠ Exnárova, ZUŠ Hálkova, ZUŠ Ľudovíta Rajtera, ZUŠ Radlinského, ZUŠ Júliusa Kowalského, ZUŠ Gessayova, ZUŠ Orenburská a elokovaného pracovisko ZUŠ Jozefa Kresánka.

Energetická efektívnosť

Rekonštrukčné práce majú byť zamerané na zvýšenie energetickej efektívnosti spomínaných budov. V mestskom divadle P. O. Hviezdoslava napríklad nie je zavedený systém energetického manažmentu a nezabezpečujú ani priebežné meranie, sledovanie a vyhodnocovanie spotreby.

Od týchto údajov by sa pri tom mohli odraziť pri šetrení energie a prevádzkových nákladov. „Spotreby sa sledujú iba pre potreby fakturácie,“ uviedli v popise súčasného stavu budovy.

Zmluva o dielo bude koncipovaná ako design&build model (navrhni a postav, pozn. SITA), čo znamená, že magistrát si povie, čo chce rekonštrukciou dosiahnuť a predkladateľ ponuky navrhne technické prevedenie opatrení, doručí všetku projektovú a technickú dokumentáciu a nakoniec zhotoví dielo.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk