Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
peniaze
Foto: ilustračné, pixabay.com
24. decembra 2019 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Mestská časť Nové Mesto vykročí do nového roka v rozpočtovom provizóriu

Nové Mesto chce už dva roky vybudovať novú škôlku na Teplickej ulici, tento plán presúvajú na budúci rok.

Bratislavské Nové Mesto vykročí do roka 2020 v rozpočtovom provizóriu. Na poslednom riadnom zasadnutí miestneho zastupiteľstva 10. decembra totiž starosta Nového Mesta Rudolf Kusý stiahol návrh rozpočtu na rok 2020 z rokovania. Navrhol schváliť rozpočet na mimoriadnom zasadnutí zastupiteľstva 20. decembra, ktoré sa však neuskutočnilo.

Ako agentúru SITA informoval hovorca mestskej časti Nové Mesto Marek Tettinger, rozpočtom sa budú poslanci miestneho zastupiteľstva zaoberať pravdepodobne v januári budúceho roka. Podľa jeho slov by rozpočtové provizórium nemalo zásadne zasiahnuť do chodu mestskej časti.

Dôvody stiahnutia návrhu rozpočtu z posledného zasadnutia zastupiteľstva mestská časť neuviedla. Ako však starosta Kusý pre agentúru SITA uviedol, budúci rok sa chcú venovať napríklad vybudovaniu novej škôlky na Teplickej ulici, o čo sa snažia už dva roky.

Nové podklady

Dôvodom, prečo nová škôlka na Teplickej ulici ešte neexistuje, sú „administratívne záležitosti,“ vysvetlil Kusý. Keď pripravili podklady pre verejné obstarávanie, trvalo niekoľko mesiacov, kým získali vyjadrenie ministerstva pôdohospodárstva. Medzitým sa však zmenila legislatíva a mestská časť musela všetky podklady vypracovať nanovo.

To aj spravili a aktuálne mestská časť opäť čaká na vyjadrenie, či je obstarávanie v poriadku. „Máme za sebou obstarávanie, máme zmluvy, máme dokumentáciu, máme stavebné povolenie, máme peniaze. Čakáme len na odobrenie celého procesu zo strany ministerstva,“ vysvetlil Kusý.

V roku 2020 chcú tiež rekonštruovať dve športoviská na Ladzianskeho ulici a na Jelšovej ulici. Chystajú sa tiež vypracovať projektovú dokumentáciu na športovisko Školak klubu na Riazanskej ulici a na športovisko na Pionierskej ulici.

Rezidenčné parkovanie

Našou ambíciou je urobiť každý rok jedno veľké športovisko, pričom hovoríme o investíciách niekoľko stotisíc eur,“ vysvetlil Kusý. Plánujú tiež rekonštruovať základnú školu na Kalinčiakovej ulici, vybudovať dve nové triedy v základnej škole na Odborárskej ulici či vypracovať projektovú dokumentáciu na rekonštrukciu a nadstavbu jedálne s kuchyňou v Základnej škole Cádrova.

Mestská časť sa aktuálne zaoberá aj „papierovačkami“ okolo rezidenčného parkovania. „Musíme uzavrieť dohodu s mestom, aby bolo jasné, akú časť nákladov nám pokryjú,“ vysvetlil Kusý.

Mestská časť plánuje urobiť obstarávania na parkovacie automaty, na systém platenia za parkovanie cez SMS, chcú tiež kúpiť obslužný softvér, ktorý bude celý parkovací systém riadiť. Na jar tiež plánujú pokračovať v značení parkovacích miest a osádzaním dopravných značiek.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X