Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bezecky oval nobelovo.namestie petrzalka.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
petrzalka.sk
18. júna 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skpetrzalka.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Mestská časť zrekonštruovala bežecký ovál v areáli ZŠ na Nobelovom námestí

Mestská časť Petržalka dala do užívania verejnosti a, samozrejme, aj žiakom základnej školy zrekonštruovaný bežecký ovál v areáli ZŠ na Nobelovom námestí. Ide už druhú takúto rekonštrukciu v areáloch petržalských základných škôl. Antukový povrch bol vymenený za polyuretanový.

„Snažíme sa každý rok zrekonštruovať aspoň jednu atletickú dráhu, závisí to však aj od toho, či na takúto rekonštrukciu schvália financie poslanci,“ povedal na slávnostnom otvorení starosta Vladimír Bajan. „Vyberáme také školy, ktoré sa prioritne venujú športu, najmä atletike. Preto prvou bola škola na Tupolevovej, ktorá má silný atletický krúžok a organizuje aj celoslovenské preteky,“ dodal Vladimír Bajan.

Práce trvali tri mesiace

Mestský časť zrekonštruovala 220 metrov dráhy, čo je 886 m2 bežeckej plochy, počas rekonštrukcie sa riešilo aj odvodnenie plochy – podpovrchovo, pomocou drenážneho systému s odvodom vody do novovybudovaných vsakovacích jám.

Počet dráh sa síce znížil zo štyroch na dve, povrch je však kvalitnejší a bude vyhovovať rekreačným bežcom aj žiakom ZŠ. V južnej časti oválu bola vybudovaná rozbehová dráha s dĺžkou 40m s novým pieskovým doskočiskom.

Rekonštrukcia trvala tri mesiace a stála 120 000 eur. Mestská časť ju hradila zo svojho rozpočtu. „Táto rekonštrukcia atletickej dráhy a doskočiska vhodne zapadne do celého okolia základnej školy, kde sú tenisové kurty aj multifunkčné ihrisko. Jednou z priorít petržalskej samosprávy totiž je, aby najmä mladí mali kde športovať, rozvíjať svoje pohybové schopnosti,“ povedal prednosta miestneho úradu Miroslav Štefánik.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X