Mestská galéria pozýva na derniéru výstavy dua Miroir Noir. Paralelné svety môžete vidieť do nedele

Galéria mesta Bratislava
ilustračné: maps.google.sk

Tvorba slovensko-španielskej dvojice Miloš Kopták a Rai Escalé je do nedele prístupná v Galérii mesta Bratislavy.

Galéria mesta Bratislavy pozýva v stredu o 18. hodine na záverečnú akciu k výstave Paralelné svety – Miloš Kopták a Rai Escalé. Derniéra a krst katalógu k výstave známej slovensko-španielskej umeleckej skupiny Miroir Noir (Čierne zrkadlo) sa uskutočnia vo výstavných priestoroch v sídle GMB v Pálffyho paláci.

Tvorba dua Miloš Kopták a Rai Escalé nie je typická len čiernou farbou obrazov, no i videním sveta, v ktorom autori poukazujú na čierne stránky našich dejín, skutkov i myšlienok.

„Dvaja maliari maľujú jeden obraz, striedavo zasahujú do diela a dalo by sa povedať, že každé ich dielo je výsledkom skutočného maliarskeho dialógu,“ napísal v tlačovej správe k výstave jej kurátor Jiří Olič. Výstava do nedele 30. augusta ponúka jej návštevníkom výber z maliarskych cyklov Propter nuptias (Nevesty), Comunion (Vysviacka) a Moon dog. Vystavené maliarske cykly už videli aj návštevníci galérií v Nemecku a v Španielsku.

Výstavy v GMB sú otvorené denne okrem pondelka od 11. do 18. hodiny. Viac o jej programe možno nájsť na webstránke http://www.gmb.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk