Mestská hromadná doprava bude v súvislosti so začatím prezenčného vyučovania posilnená

Autobus mhd bratislava.jpg
Foto: ilustračné, www.facebook.com

Všetky električkové linky budú premávať v režime školský rok, zmena sa dotkne aj trolejbusových a autobusových liniek.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) od 11. týždňa posilní viaceré spoje mestskej hromadnej dopravy (MHD). Informoval o tom hovorca DPB Martin Chlebovec.

DPB pravidelne vyhodnocuje obsadenosť vozidiel. Na základe aktuálneho merania počtu cestujúcich na jednotlivých linkách a v súvislosti so začatím prezenčného vyučovania posilní DPB od 14. marca viaceré spoje, vďaka čomu príde k zvýšeniu prepravnej kapacity a zlepšeniu komfortu cestovania,“ uviedol Chlebovec.

Na linke číslo 87 pribudnú od budúceho týždňa tri posilové odchody v smere na Ekonomickú univerzitu a zároveň obnovia linku číslo 184.

Všetky električkové linky budú od 14. marca premávať v režime školský rok a zmena režimu nastane aj na viacerých trolejbusových linkách, konkrétne na linkách číslo 33, 40, 42, 49, 71 a 72,“ poznamenal Chlebovec.

Ako dodal, aj autobusové linky 32, 61, 80 a 95 začnú premávať v režime školský rok. „DPB sa pripravuje aj na ďalšie uvoľňovanie protipandemických opatrení, čomu následne prispôsobí výpravu MHD,“ uzavrel.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk