Mestská knižnica opäť otvorila po letných prázdninách svoje brány

Knižný kolotoč, knihy
SITA

V pondelok 4. septembra začal školský rok pre žiakov základných a stredných škôl. Mestská knižnica v Bratislave opäť spustila po dvoch mesiacoch svoju prevádzku. 

Milovníci kníh sa tešia, že môžu opäť tráviť chvíle na obľúbenom mieste. Spustenie knižnice pomôže aj študentom, ktorí hľadajú literatúru na povinné čítanie.

Úsek literatúry pre deti a mládež bude otvorený v pondelok až v piatok od 8. do 19. hodiny. Rovnako bude otvorený aj Úsek krásnej a cudzojazyčnej literatúry na Laurinskej. Úsek náučnej literatúry má tiež otvorené Oddelenie odbornej literatúry, Knihársku dielňu a Oddelenie hudobnej a umenovednej literatúry v rovnakom čase. Jediná zmena nastáva pri Oddelení pre nevidiacich a slabozrakých, ktoré je otvorené len v utorok až vo štvrtok.

Dieťa, knižnica
ilustračné: pixabay.com

Ceny zostali nezmenené

Mestská knižnica nechala rovnaký manipulačný poplatok za vystavenie a predĺženie čitateľského preukazu na 365 dní. Ročné členské pre dospelú osobu je 8 eur, pre študentov je to 2,8 eur a pre ZŤP je to symbolické euro.

Knižnica ponúka aj iné možnosti ako len požičanie kníh. Registrovaní užívatelia si môžu kopírovať strany či viazať diplomové práce za poplatok.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk