Mestská pláž Tyršák opäť otvorí svoje brány, tento rok ponúkne niekoľko noviniek

Tyrsak plaz leto mesto.jpg

Aj v uplynulých rokoch bola mestská pláž Tyršák veľmi obľúbeným miestom na relax aj kultúrne vyžitie.

Mestská pláž s výhľadom na Dunaj a Staré Mesto s panorámou hradu prinesie všetkým vekovým kategóriám miesto na oddych už od piatka 14. mája. Otvorená bude pre všetkých návštevníkov bezplatne a to do konca septembra. Návštevníci tu nájdu miesto pre aktívny oddych, kultúru či leňošenie na pláži.

Tyršák aj tento rok prichádza s novinkami a to napríklad s väčšou pieskovou zónou aj trávnatými plochami. Koncept pláže bude menný a to v doobedných hodinách v podobe kaviarne, popoludní sa aktivitám potešia tí, ktorí vyhľadávajú aktívny oddych. K dispozícií totiž bude ihrisko na plážový volejbal, pravidelné hodiny jogy či bežecké tréningy, všetky bezplatne.

O kultúrne podujatia taktiež nebude núdza, návštevníci sa môžu tešiť na diskusie na aktuálne témy, či séria prednášok cestovateľského kina. Detské predstavenia rovnako nebudú chýbať, tak isto ako aj obľúbené detské atrakcie.

Milovníci hudby si tiež prídu na svoje. Pripravujú sa koncerty pod názvom Grape pod Mostom, ktoré sa budú konať od júla až do septembra.

Chod pláže ako aj všetky kultúrne podujatia sa budú samozrejme riadiť platnými protipandemickými nariadeniami. Tyršák sa radí k ekologickým podujatiam, a preto bude na svoju prevádzku využívať Zelenú energiu z obnoviteľných zdrojov, samozrejmosťou bude aj triedenie a separácia odpadu. Všetok bioodpad, ktorý sa na pláži vyprodukuje, sa skompostuje.

Mesto tiež pripravuje zimnú edíciu od polovice novembra sa uskutoční Zimný Tyršák s vianočnou atmosférou. Kompletné informácie budú počas leta k dispozícii na webe Tyršáku, na Facebooku a Instagrame.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk