Mestská polícia bilancuje: Počas roka riešili tisíce prípadov, najviac priestupkov bolo na Tyršovom nábreží

Mestská polícia Bratislava pristupky bezpečnost zasah
Foto: Mestská polícia Bratislava

Je to o takmer 50-tisíc udalostí viac ako v predošlom roku.

Mestská polícia Bratislava riešila v končiacom sa roku takmer 130-tisíc prípadov. Je to o takmer 50-tisíc udalostí viac ako v predošlom roku, keď zaznamenali necelých 80 900 prípadov. Denne tak v priemere riešili 356 prípadov.

Viac ako polovicu predstavovali priestupky na úseku bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Informovala o tom hovorkyňa Mestskej polície hlavného mesta Bratislavy Barbora Krajčovičová.

Tisícky prípadov

Na úseku bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky zaznamenali takmer 73 500 prípadov, v rámci objektívnej zodpovednosti bolo správnym orgánom mestskej polície zaevidovaných a vydaných viac ako 17 700 rozkazov o uložení pokuty za správny delikt.

Takzvané „papuče“ založili v takmer 29 200 prípadov a po odtiahnuté vozidlo si do areálu odťahovej služby muselo prísť takmer 3 500 vodičov. V uliciach hlavného mesta našli hliadky celkom 394 vrakov vozidiel a 225 nelegálnych skládok odpadu.

Najvyťaženejšími boli v tomto roku policajti z Okresného veliteľstva Bratislava IV. Počas roka riešili 27 660 prípadov. Najviac priestupkov zaznamenali bratislavskí mestskí policajti na Tyršovom nábreží, kde zistili takmer 1 750 porušení predpisov. Nasledovali ulice Majerníkova, Bajkalská, Námestie SNP a Krasovského.

Veľké udalosti roka

Ako uviedla Krajčovičová, v rámci štatistiky je započítaných aj 244 bezpečnostných opatrení. Väčšinou ide o rôzne protesty, demonštrácie, pochody alebo veľké kultúrne a športové podujatia.

Medzi tie najväčšie opatrenia, ktoré si vyžadovali najviac ľudských síl, patrili napríklad futbalové zápasy ŠK Slovan Bratislava s tímami FC Spartak Trnava alebo Ferencvárosi TC, ale aj verejné zhromaždenia počas 17. novembra, pochod učiteľov a pracovníkov škôl a viaceré pochody a zhromaždenia za mier na Ukrajine,“ uviedla Krajčovičová.

Jednou z najväčších udalostí roka v mestskej polícii bola podľa nej rekonštrukcia a otvorenie vysunutého pracoviska vo Vrakuni. V ohrozenej lokalite na Stavbárskej ulici vytvorila polícia zázemie pre hliadky, ktoré pôsobia v oblastí Podunajských Biskupíc a Vrakune.

Od konca septembra, kedy sme otvorili stanicu, sa tu na nás obrátili ľudia s 204 podnetmi, z ktorých vzišlo 93 priestupkov. Zároveň sme posunuli kolegom z Policajného zboru desať podozrení z trestného činu,“ uviedla a konkretizovala, že v rámci chytili napríklad dvoch drogových dílerov, ale aj muža, ktorý ohrozoval ľudí sekerou.

Vlastné vzdelávacie centrum

Vo vlastnom vzdelávacom centre, otvorenom v roku 2021, vytvorili tento rok dve nové triedy. „Do ulíc hlavného mesta prišlo 31 nových policajtiek a policajtov. V súčasnosti máme v uliciach 229 policajtiek a policajtov vrátane 34 veliteľov zmien. V operačnom a kamerovom stredisku pracuje 52 zamestnancov, ktorí prijímajú hovory na linke 159, riadia hliadky v teréne alebo dozerajú na ulice Bratislavy prostredníctvom Mestského kamerového systému. V ňom v tejto chvíli máme 515 kamier, vrátane 189 zastávok Dopravného podniku Bratislava a 92 dopravných kamier,“ skonštatovala Krajčovičová.

Doplnila, že na linke 159 prijali 95 606 telefonátov. „V súvislosti s riešením týchto udalostí sme vykonali 80 231 hovorov s partnerskými službami, ako je napríklad policajný zbor, hasičský a záchranný zbor, zdravotná záchranná služba a spätných telefonátov s informáciami pre občanov,“ dodala hovorkyňa mestskej polície.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk