V bývalom hoteli Flóra sa konala kontrola: Našli tu 20 ľudí bez domova, z toho dve tehotné ženy

Prehliadka Hotel Flóra
Foto: Mestská polícia Bratislava

Cieľom preventívno-bezpečnostnej prehliadky bolo spojiť sa s ľuďmi bez domova, ktorí v schátranej budove žijú.

Bratislavská mestská polícia vykonala vo štvrtok 21. apríla 2022 preventívno-bezpečnostnú akciu v budove bývalého hotela Flóra na Zlatých pieskoch.

Počas tejto prehliadky mestská polícia umožnila sociálnym pracovníkom, aby poskytli pomoc ľuďom bez domova, skontrolovali ich zdravotný stav a zistili, či sa v objekte nenachádzajú aj maloleté osoby.

Ľuďom bez domova nachádzajúcich sa v budove boli poskytnuté alternatívne možnosti na prespanie, nakoľko je v súčasnosti naplánovanie búranie objektu.

Prehliadka Hotel Flóra
Foto: Mestská polícia Bratislava

Akciu zorganizovala Mestská polícia Bratislava spolu so štátnou políciou, mestským terénnym tímom a sociálnou kuratelou.

„Policajtom a sociálnym pracovníkom asistovala aj posádka sanitky Hasičského a záchranného zboru, ktorá bola pripravená poskytnúť pomoc a ošetriť prípadných zranených ľudí,“ informovala Barbora Krajčovičová, hovorkyňa Mestskej polície hlavného mesta.

Prehliadka Hotel Flóra
Foto: Foto: Mestská polícia Bratislava

V budove sa nachádzali aj dve tehotné ženy

Hotel Flóra nie je v prevádzke už od roku 2016 pre zlý technický stav a odvtedy si v budove našli útočisko ľudia bez domova. Nakoľko je naplánované úplné zbúranie objektu, nie je možné, aby sa tam ktokoľvek zdržiaval.

A práve preto sa vykonala preventívno-bezpečnostná akcia, ktorej sa zúčastnilo 17 príslušníkov Útvaru zásahovej jednotky a kynológie aj so služobnými psami.

Prehliadka Hotel Flóra
Foto: Mestská polícia Bratislava

„V čase našej kontroly sa v nej nachádzalo dvadsať ľudí bez domova, z toho dve tehotné ženy. Život a osudy týchto ľudí mestu nie sú ľahostajné, preto sme s nimi rozoberali ďalšie možnosti alternatívneho ubytovania, keďže zotrvanie v aktuálnych priestoroch by mohlo vážne ohroziť ich životy a zdravie,“ vysvetlila Barbora Krajčovičová.

V súčasnosti je už objekt uzatvorený a celý areál je strážený pracovníkmi súkromno-bezpečnostnej služby.

Prehliadka Hotel Flóra
Foto: Mestská polícia Bratislava
Prehliadka Hotel Flóra
Foto: Mestská polícia Bratislava

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk