Mestská polícia Bratislavy hľadá 20 nových policajtov, ponúka takýto plat a k tomu 2-tisíc eur

Mestská polícia Bratislava zasah
Foto: MSP Bratislava

Záujemcovia o prácu v MsP môžu počas júna zasielať žiadosti o prijatie do zamestnania spolu so životopismi.

Mestská polícia (MsP) Bratislavy otvára po niekoľkomesačnej prestávke ďalší kurz odbornej prípravy. Ako informuje hovorkyňa MsP Barbora Krajčovičová, do svojich radov príjme približne 20 nových policajtov.

Ide o štvrtý kurz v novom školiacom stredisku v Dúbravke. To otvorila MsP Bratislava pred rokom, aby si mohla vychovať nových policajtov podľa vlastných potrieb a predstáv,“ uviedla.

Prijímacie konanie

Záujemcovia o prácu v MsP môžu počas júna zasielať žiadosti o prijatie do zamestnania spolu so životopismi. Začiatkom júla ich MsP vyhodnotí a na osobné pohovory pozve najvhodnejších kandidátov.

Čaká na nich test zo slovenčiny, psychodiagnostické vyšetrenie aj fyzická previerka,“ priblížila Krajčovičová s tým, že úspešní kandidáti nastúpia v septembri do kurzu.

Po jeho úspešnom absolvovaní dostanú svoje miesto ešte pred koncom roka na jednom z okresných veliteľstiev alebo na Útvare zásahovej jednotky a kynológie.

Predpoklady pre prácu

Základnými predpokladmi pre prácu v MsP je dosiahnutie veku minimálne 21 rokov, bezúhonnosť, zdravotná, duševná a fyzická spôsobilosť, úplné stredoškolské vzdelanie ukončené maturitnou skúškou a znalosť úradného jazyka slovom aj písmom.

Na to, aby sa študenti zaradení do vzdelávania dostali k záverečnej skúške, je potrebné, aby absolvovali teoretickú a praktickú výuku v rozsahu 420 vyučovacích hodín,“ vysvetľuje hovorkyňa MsP s tým, že už počas tohto obdobia dostávajú študenti plat vo výške 720 eur.

Vzdelávanie aj prax

Základom vzdelávania sú všeobecne záväzné právne predpisy, ako napríklad zákon o obecnej polícii, priestupkový a trestný zákon, správny poriadok a podobne.

Frekventanti absolvujú tiež výcvik, počas ktorého na naučia používať donucovacie prostriedky a zasahovať proti páchateľom,“ ozrejmila Krajčovičová.

Súčasťou praktickej časti kurzu je aj strelecká a policajno-odborná príprava. Študentov budú vzdelávať tiež zdravotníci, ktorí ich naučia základy poskytovania prvej pomoci.

Absolventi z predchádzajúcich kurzov mali možnosť vyskúšať si napríklad zákroky v prostriedkoch mestskej hromadnej dopravy (MHD) či taktiku pri zásahoch v budovách,“ doplnila.

Viacero benefitov

MsP Bratislava ponúka uchádzačom prácu s ohodnotením od 900 eur, a tiež príplatky a viacero benefitov. „Noví policajti získavajú náborový príspevok vo výške 2-tisíc eur vyplácaný priebežne,“ uviedla hovorkyňa.

Okrem toho noví policajti získajú 100-eurový príspevok na bývanie, voľný cestovný lístok na MHD, voľné vstupenky do vybraných športových zariadení, príplatky za zmennosť, nočnú prácu a prácu počas víkendov a sviatkov, príplatok za riadenie služobného auta, príspevok na stravovanie, predĺženú dovolenku o sedem pracovných dní či možnosť ubytovania v ubytovacích zariadeniach polície. Bližšie informácie sú zverejnené na webovej stránke www.budpolicajt.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk