Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
MESTSKÁ POLÍCIA: Odovzdávanie nových vozidiel
ilustračné: SITA
22. januára 2018 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od © BratislavaDen.sk Diskusia()

Mestská polícia hľadá do svojich radov nové posily. Kto chce byť policajtom?

Mestská polícia nemá dostatok zamestnancov, preto hľadá do svojich radov posily. V roku 2018 by chcela prijať 20 a o rok neskôr 30 nových zamestnancov. Mestské zastupiteľstvo by o návrhu malo hlasovať na februárovom zasadnutí.

Mestská polícia vysvetľuje potrebu navýšenia mestskej polície predovštekým tým, že od vzniku mestskej polície sa rozsah úloh niekoľkonásobne zvýšil, pribudli nové špecializované činnosti, zvýšili sa kvalitatívne požiadavky na všetkých zamestnancov a používajú sa nové technológie či softvérové vybavenie.

Ako sa uvádza v materiáli, „zvýšenie počtu policajtov v priamom výkone služby by garantovalo pravidelnú prítomnosť policajtov vo všetkých mestských častiach, teda aj v tých, ktorých starostovia na každom fóre pripomínajú potrebu prítomnosti policajtov.“

Policajti by tak mohli vo väčšom rozsahu plniť úlohy týkajúce sa ochrany majetku mesta, kontroly dodržiavania všeobecne záväzných nariadení či sa venovať preventívnym aktivitám vo zvýšenej miere. Vďaka zvýšenému počtu policajtov by mohla mestská polícia plniť v plnom rozsahu úlohy na úseku ochrany verejného poriadku pri množstve verejných zhromaždení a podujatí, kde doposiaľ jej činnosť výrazne supluje štátna polícia.

„Smerom dovnútra mestskej polície je zámerom zabezpečiť kvalitnejší výcvik, služobnú prípravu, zvyšovanie erudovanosti policajtov, pravidelné vzdelávanie a funkčný kontrolný mechanizmus,“ uvádza sa v materiáli.

Tento rok by polícia chcela počet policajtov navýšiť o 20, počet policajtov by tak bol 350. Priemerná mesačná mzda je plánovaná na úrovni 1 260 eur.

V roku 2019 by polícia chcela prijať ďalších 30 zamestnancov, čím by ich bolo celkovo 380. Priemerná mesačná mzda by mala byť 1 360 eur. Plánované bežné výdavky sú 517 113 eur a pre budúci rok až 824 971 eur.

Organizačné zmeny sa týkajú aj obnovenia činnosti zásahovej jednotky, zriadenia útvaru dopravy a parkovania, vytvorenia samostatného oddelenia komunikácie a prevencie či zriadenie zabezpečovacej stanice.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X