Mestská polícia má nové vysunuté pracovisko vo vrakunskom Pentagone

Mestska policia pentagon.jpg
Foto: Bratislava - hlavné mesto SR

Pre občanov bude prístupné v pracovných dňoch, stránkové hodiny budú priebežne upravovať.

Na Stavbárskej ulici vo Vrakuni otvorili nové vysunuté pracovisko mestskej polície (MsP). Na tlačovej konferencii o tom informovali zástupcovia magistrátu Bratislavy, MsP, Policajného zboru a mestských častí Vrakuňa a Podunajské Biskupice.

Pracovisko vzniklo v objekte bývalého pohostinstva, ktoré mesto odkúpilo a zrekonštruovalo. Pre občanov bude prístupné v pracovných dňoch od 7.30 do 15.30 hod., stránkové hodiny sa budú priebežne upravovať. Vo zvyšnom čase bude slúžiť pre potreby príslušníkov MsP, prípadne štátnej polície.

Intenzívnejšie hliadkovanie

Súčasťou otvorenia nového pracoviska MsP bude tiež zintenzívnené hliadkovanie v oblasti Vrakune a Podunajských Biskupíc.

Od roku 2019 sme posilnili MsP, dnes má historicky najvyšší počet zamestnancov. Máme nový Útvar zásahovej jednotky a kynológie, posilnili sme spoluprácu so štátnou políciou, máme nové operačné stredisko, vlastné školiace centrum a naším cieľom bolo vytvoriť pobočky MsP a zvýšiť prítomnosť mestských policajtov v jednotlivých mestských častiach,“ priblížil primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Vyčistili okolie

Prvú pobočku otvorili v auguste 2019 na Obchodnej ulici. „Pridali sme desiatky kamier na Obchodnej ulici a Námestí SNP,“ poznamenal primátor s tým, že ďalšie vysunuté pracoviská MsP otvorili tiež v Rači, Rusovciach a Vajnoroch.

V rámci bezpečnosti Stavbárskej ulice mestská časť Vrakuňa v spolupráci s mestom za posledné obdobie vyčistila priestor vnútrobloku, zintenzívnili tu hliadky MsP a v lokalite pracuje tiež Mestský terénny tím, čo všetko by malo viesť k väčšej bezpečnosti. Mestská časť v lokalite odkúpila tiež ubytovňu, kde ponúka možnosť ubytovania pre mestský policajtov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk