Mestská polícia má situáciu zvýšeným pohybom migrantov na území Bratislavy pod kontrolou

Mestska policia migranti.jpg
Foto: Mestská polícia Bratislava

Pohyb migrantov ani ich zoskupovanie do skupiniek rozprávajúcich sa v meste nahlasovať nemusíte. Mestská polícia má situáciu pod kontrolou.

Mestská polícia sleduje situáciu v meste, spolupodieľa sa aj na priebežnom monitorovaní ľudí, ktorí utiekli z krajín mimo EÚ. Pomáha tiež so zabezpečením pomoci, najmä pre matky s deťmi.

Ako uvádza Mestská polícia Bratislava, situácia v súvislosti so zvýšeným pohybom migrantov na území Bratislavy má pod kontrolou. Pohyb ani stretávanie sa skupiniek migrantov nie je Mestskej polícii Bratislava nutné nahlasovať. Väčšina z nich už prešla kontrolami Policajného zboru SR, ktorý ich eviduje.

Rovnako mestské policajtky a policajti si v rámci hliadkovej činnosti pozorne všímajú okolie a dianie v Bratislave máme aj pod neustálym dohľadom Mestského kamerového systému.

Bratislavský magistrát vyhlásil od soboty 7. októbra v zmysle zákona o civilnej ochrane obyvateľstva na území hlavného mesta mimoriadnu situáciu z dôvodu tranzitnej migrácie. Informoval o tom SITA hovorca mesta Bratislavy Peter Bubla. Ako vysvetlil, tým, že okolité štáty uzatvorili hranice, v hlavnom meste sa začínajú koncentrovať väčšie skupiny migrantov, a to vrátane matiek s deťmi.

I keď riešenie uvedenej témy je primárne úlohou štátu, hlavné mesto v tejto situácii nemôže zostať len pasívnym pozorovateľom. V spolupráci s Ústredím práce, sociálnych vecí a rodiny, ale aj mimovládnymi organizáciami sa koordinujeme a pomáhame s ubytovaním pre matky s malými deťmi, so zabezpečením jedla, pokrývok, ako aj potrebných liekov,“ spresnil hovorca Bratislavy s tým, že vyhlásenie mimoriadnej situácie umožňuje mestu operatívne a efektívnejšie zvládanie poskytovania pomoci.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk