Mestská polícia mala plné ruky práce aj počas roku 2021, zasahovala vo viac ako 80-tisíc prípadoch

Mestská polícia operacné stredisko pomoc
Foto: MsP Bratislava

Najviac prípadov riešili mestskí policajti z veliteľstva v Starom Meste.

Mestská polícia Bratislava zasahovala v tomto roku v uliciach hlavného mesta v 80 777 prípadoch, denne tak policajti riešili približne 221 prípadov.

Do tejto štatistiky sa podľa hovorkyne mestskej polície Barbory Krajčovičovej nedostala každá udalosť, s ktorou sa musia vysporiadať policajti v teréne. Niektoré riešia len dohovormi a upozorneniami, ktoré zaznamenať nemusia.

V prvom rade sa snažíme pôsobiť najmä preventívne, či už aktívnou prítomnosťou v kritických oblastiach, hliadkovou činnosťou alebo vzdelávaním ľudí,“ dodala Krajčovičová.

Najviac prípadov riešili mestskí policajti z veliteľstva v Starom Meste. Za celý rok sa ich nazbieralo 21 594. Ulica s najväčším počtom priestupkov sa však nachádza v inej mestskej časti. Je ňou Kukučínova v Novom Meste, kde bolo zaznamenaných 1620 priestupkov.

Najviac priestupkov bolo evidovaných v marci (7 752), najmenej v januári (4 478). Najčastejšie riešenými priestupkami sú tie, ktoré súvisia s bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky (53 802). V tejto kategórii je najčastejším priestupkom parkovanie bez zaplateného poplatku (11 043). Počas tohto roka využili mestskí policajti takzvané papuče v 30 186 prípadoch.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom