Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
polícia, pes
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné, zdroj foto: MsP Bratislava
5. októbra 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDeň.skBratislavaDeň.sk Diskusia()

Mestská polícia opakovane riešila parkovanie vozidiel na cestičkách vyhradených pre cyklistov

Mestská polícia v Bratislave uviedla na svojej webovej stránke, že v okrese Bratislava IV. bolo rušno, dôvodom boli kontroly, pri ktorých mestskí policajti zistili aj toto.

Ako uvádza bratislavská mestská polícia, kontrola bola zameraná „na čistotu a poriadok na verejných priestranstvách, dodržiavanie pravidiel trhového poriadku, dodržiavanie ustanovení vyplývajúcich zo zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, rešpektovanie zákona o ochrane nefajčiarov a príslušných všeobecne záväzných nariadení, ale aj kontrola statickej dopravy, všetkým týmto oblastiam sa venovali mestskí policajti z Expozitúry BA IV počas akcie zrealizovanej v mestských častiach Karlova Ves, Dúbravka a Lamač.“

Pri kontrole bolo na úseku dopravy opakovane riešené nepovolené parkovanie vozidiel, ktoré svoje automobily odstavili na cestičky vyhradené pre cyklistov. Dvaja priestupcovia boli riešení za nerešpektovanie ustanovení vyplývajúcich zo zákona o ochrane nefajčiarov.

„V priebehu akcie bolo skontrolovaných 13 majiteľov psov, svoje povinnosti si riadne plnia a v kontrole obstáli bez zistenia priestupku. Rovnako tomu bolo aj v prípade predajcov, títo v uvedených mestských častiach pravidlá trhového poriadku dobre poznajú a dodržiavajú,“ uviedla bratislavská mestská polícia.

Počas vyššie uvedenej kontrolnej činnosti mestskí policajti objavili a zdokumentovali jeden vrak motorového vozidla a jednu nelegálnu skládku. Ako uvádza polícia, obe zistenia boli oznámené príslušným orgánom. „Čo sa týka kontroly statickej dopravy, v tomto smere bolo zistených celkom 12 priestupkov, pričom v 8 prípadoch boli priestupcovia riešení uložením blokovej pokuty a 4 priestupcovia formou napomenutia,“ uzavrela bratislavská mestská polícia svoje hlásenie.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X