Mestská polícia poskytla pomoc mladému mužovi, ktorý dostal epileptický záchvat, aj omdletej žene

Sanitka, záchranka, ošetrenie
Foto: ilustračné, SITA

Ako informovala Mestská polícia Bratislava, v nedeľu počas uplynulého týždňa, konkrétne dve hodiny po polnoci, vykonávala hliadka svoju činnosť na Obchodnej ulici. Práve tam si policajti všimli skupinku ľudí.

Medzi ľuďmi sa podľa slov bratislavskej polície nachádzal aj muž, ktorého zjavne postihol epileptický záchvat, v dôsledku čoho upadol do bezvedomia.

„Príslušníci mestskej polície neváhali a v spolupráci s hliadkou Policajného zboru, ktorá bola na mieste taktiež prítomná, 22-ročnému mužovi poskytli potrebnú predlekársku pomoc, uložili ho do stabilizovanej polohy a zároveň privolali pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci,“ informovala polícia.

Ako ďalej uviedla bratislavská mestská polícia, rýchla zdravotná pomoc sa za krátko dostavila na udané miesto a mladíka si jej pracovníci následne previezli na ošetrenie do najbližšieho zdravotníckeho zariadenia.

Tento prípad nebol jediným, ktorý sa udial v nedeľu, a bolo potrebné pri ňom zavolať záchranárov. Ako uvádza polícia: „Mestskí policajti privolávali záchranárov aj na Kaštielsku ulicu v nedeľu v popoludňajších hodinách. Počas dohliadania na verejný poriadok spozorovali ženu, ktorá omdlela, zostala ležať na zemi, nekomunikovala a mala slabý pulz.“

Ako doplnila polícia, rovnako ako aj v predchádzajúcom prípade boli na miesto okamžite privolaní záchranári, pričom dovtedy, kým prišla záchranka, mestskí policajti poskytli žene prvú pomoc a uložili ju do stabilizovanej polohy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk