Mestská polícia prijíma do svojich radov: Záujemcov čakajú testy zo slovenčiny či fyzická previerka

Práca pracovná ponuka Mestská polícia Bratislava
Foto: Mestská polícia Bratislava

Záujemcovia o prácu v MsP môžu do 15. júla zasielať žiadosti o prijatie do zamestnania spolu so životopismi.

Mestská polícia (MsP) v Bratislave otvára v tomto roku druhý a zároveň posledný kurz odbornej prípravy. Ako informuje vedúci oddelenia komunikácie MsP Peter Borko, do svojich radov príjmu približne 15 nových ľudí. Záujemcovia o prácu v MsP môžu do 15. júla zasielať žiadosti o prijatie do zamestnania spolu so životopismi. Následne ich MsP vyhodnotí a najvhodnejších kandidátov pozve na osobné pohovory.

Na vybraných uchádzačov čaká test zo slovenčiny, psychodiagnostické vyšetrenie a aj fyzická previerka,“ priblížil Borko. Ako dodal, kandidáti, ktorí prejdú výberovým konaním, nastúpia v septembri do kurzu a po jeho úspešnom absolvovaní nájdu svoje miesto na jednom z okresných veliteľstiev alebo na Útvare zásahovej jednotky a kynológie.

Základnými predpokladmi pre prácu v MsP je dosiahnutie veku minimálne 21 rokov, bezúhonnosť, zdravotná, duševná a fyzická spôsobilosť, úplné stredoškolské vzdelanie zakončené maturitnou skúškou a znalosť úradného jazyka slovom aj písmom.

Teoretická a praktická výuka

Študenti zaradení do vzdelávania musia pred záverečnou skúškou absolvovať teoretickú a praktickú výuku v rozsahu 420 vyučovacích hodín. Počas tohto obdobia dostávajú študenti plat vo výške 756 eur a príspevok na stravu.

Noví mestskí policajti sa na teoretických hodinách naučia lepšie orientovať v kľúčových právnych otázkach a dokážu si správne vyložiť konkrétne situácie, s ktorými sa stretnú v uliciach hlavného mesta,“ vysvetlil Borko s tým, že základom vzdelávania budúcich mestských policajtov sú všeobecne záväzné právne predpisy.

Zásahy proti páchateľom

Frekventantov neminie výcvik, počas ktorého sa naučia používať donucovacie prostriedky a zasahovať proti páchateľom trestných činov a priestupkov,“ uviedol Borko s tým, že súčasťou praktickej časti kurzu je aj strelecká a policajno-odborná príprava.

Študentov budú vzdelávať aj zdravotníci, ktorí ich naučia základy poskytovania prvej pomoci. „Absolventi z predchádzajúcich kurzov mali možnosť vyskúšať si napríklad aj zákroky v prostriedkoch mestskej hromadnej dopravy či taktiku pri zásahoch v budovách,“ doplnil.

Stabilná práca aj benefity

MsP Bratislava ponúka uchádzačom okrem stabilnej práce s ohodnotením od 1 100 eur plus príplatky aj viacero benefitov. „Noví policajti získavajú náborový príspevok vo výške 2-tisíc eur vyplácaný priebežne,“ poznamenal Borko.

Okrem toho 100-eurový príspevok na bývanie, voľný cestovný lístok na mestskú hromadnú dopravu, voľné vstupenky do vybraných športových zariadení, príplatky za zmennosť, nočnú prácu a prácu počas víkendov a sviatkov a ďalšie príplatky. Všetky informácie nájdu záujemcovia na tomto webe.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk