Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mestská polícia Bratislava
Foto: ilustračné, MsP BA
1. mája 2019 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDeň.skBratislavaDeň.sk Diskusia()

Mestská polícia riešila aj v uplynulom týždni mnoho prípadov, medzi nimi nechýbalo ani obťažovanie občanov na verejnosti

Ako informovala Mestská polícia hlavného mesta SR Bratislavy, počas uplynulého týždňa sa udialo v uliciach Bratislavy celkom 1340 udalostí. Hliadky mestských policajtov preverovali v týždni od 22. apríla do 28. apríla aj udalosti, ktoré sa na mieste ukázali ako neopodstatnené. Týchto bolo v minulom týždni 333.

Podľa informácií, ktoré zverejnila bratislavská mestská polícia vo svojom týždennom hlásení, k opodstatneným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke. Týchto bolo 902. Tvorili teda viac než polovicu zo všetkých prípadov.

Mestskí policajti v uplynulom týždni spolupracovali aj s inými zložkami, v troch prípadoch s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v dvoch prípadoch s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru.

Ako uviedla polícia: „Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 34 ľudí. Nepovolené pouličné aktivity boli mestskými policajtmi riešené v jednom prípade a v deviatich prípadoch hliadky mestskej polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín.“

Obyvatelia porušovali aj ustanovenia vyplývajúce zo zákona o ochrane nefajčiarov, a to tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy. Tento priestupok riešila polícia päťkrát.

„Hliadky mestskej polície zistili a riešili v dvoch prípadoch porušenie povinností podnikateľa a v troch prípadoch nepovolené exteriérové sedenie. V piatich prípadoch bol zo strany mestskej polície zistený a riešený priestupok proti verejnému poriadku a v jednom prípade užívanie verejného priestranstva bez povolenia,“ píše sa na webe mestskej polície.

V uliciach Bratislavy došlo aj k obťažovaniu osôb, ako vyplýva z týždenného hlásenia bratislavskej mestskej polície, okoloidúcich obťažovali neprispôsobiví občania, stalo sa tak päťkrát. „Hliadka mestskej polície zistila a riešila v jednom prípade priestupok proti majetku a jedenkrát priestupok na úseku ochrany životného prostredia,“ doplnila polícia.

Na príslušné úrady bolo v minulom týždni nahlásených aj päť starých vozidiel, dve nové nelegálne skládky a štyri prípady poškodenia dopravného značenia. Podľa hlásenia boli v dvoch prípadoch odovzdané hliadkam mestskej polície nájdené osobné doklady.

„Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 453 prípadoch a 120 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 78 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Páričkovej ulici,“ dodala záverom polícia.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X