Mestská polícia riešila aj v uplynulom týždni mnoho prípadov, medzi nimi nechýbalo ani obťažovanie občanov na verejnosti

Mestská polícia Bratislava
Foto: ilustračné, MsP BA

Ako informovala Mestská polícia hlavného mesta SR Bratislavy, počas uplynulého týždňa sa udialo v uliciach Bratislavy celkom 1340 udalostí. Hliadky mestských policajtov preverovali v týždni od 22. apríla do 28. apríla aj udalosti, ktoré sa na mieste ukázali ako neopodstatnené. Týchto bolo v minulom týždni 333.

Podľa informácií, ktoré zverejnila bratislavská mestská polícia vo svojom týždennom hlásení, k opodstatneným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke. Týchto bolo 902. Tvorili teda viac než polovicu zo všetkých prípadov.

Mestskí policajti v uplynulom týždni spolupracovali aj s inými zložkami, v troch prípadoch s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v dvoch prípadoch s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru.

Ako uviedla polícia: „Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 34 ľudí. Nepovolené pouličné aktivity boli mestskými policajtmi riešené v jednom prípade a v deviatich prípadoch hliadky mestskej polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín.“

Obyvatelia porušovali aj ustanovenia vyplývajúce zo zákona o ochrane nefajčiarov, a to tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy. Tento priestupok riešila polícia päťkrát.

„Hliadky mestskej polície zistili a riešili v dvoch prípadoch porušenie povinností podnikateľa a v troch prípadoch nepovolené exteriérové sedenie. V piatich prípadoch bol zo strany mestskej polície zistený a riešený priestupok proti verejnému poriadku a v jednom prípade užívanie verejného priestranstva bez povolenia,“ píše sa na webe mestskej polície.

V uliciach Bratislavy došlo aj k obťažovaniu osôb, ako vyplýva z týždenného hlásenia bratislavskej mestskej polície, okoloidúcich obťažovali neprispôsobiví občania, stalo sa tak päťkrát. „Hliadka mestskej polície zistila a riešila v jednom prípade priestupok proti majetku a jedenkrát priestupok na úseku ochrany životného prostredia,“ doplnila polícia.

Na príslušné úrady bolo v minulom týždni nahlásených aj päť starých vozidiel, dve nové nelegálne skládky a štyri prípady poškodenia dopravného značenia. Podľa hlásenia boli v dvoch prípadoch odovzdané hliadkam mestskej polície nájdené osobné doklady.

„Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 453 prípadoch a 120 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 78 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Páričkovej ulici,“ dodala záverom polícia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk