Mestská polícia riešila v uliciach Bratislavy množstvo prípadov, medzi nimi napríklad aj tieto

Mestská polícia BA
ilustračné foto, zdroj: MsP BA

Mestská polícia v Bratislave mala aj počas uplynulého týždňa plné ruky práce. Ako sa píše v týždennom hlásení, ktoré polícia s pravidelnosťou zverejňuje na svojej webovej stránke, v minulom týždni preverovali bratislavskí policajti v hlavnom meste až 1391 udalostí. Medzi nimi sa objavili aj také, ktoré sa hneď na mieste po preverení hliadkami ukázali ako neopodstatnené. Týchto bolo celkovo 215.

Ako informovala Mestská polícia hlavného mesta SR Bratislavy, k opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky, ktoré sa týkali bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, ktorých bolo 1083. Mestská polícia spolupracovala aj s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci, stalo sa tak osemkrát a v jednom prípade s pracovníkmi Slobody zvierat.

„Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre osem ľudí. V štyroch prípadoch hliadky mestskej polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín. Nepovolený ambulantný predaj bol hliadkami mestskej polície riešený v dvoch prípadoch. V jednom prípade zistila a riešila hliadka mestskej polície nepovolené pálenie odpadu. Neporiadok okolo kontajnerových stojísk zistili hliadky mestskej polície v štyroch prípadoch a nepovolené pouličné aktivity boli mestskými policajtmi riešené v dvoch prípadoch. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, tieto porušili v dvoch prípadoch,“ napísala bratislavská mestská polícia vo svojom týždennom hlásení.

Opätovne sa porušovali aj ustanovenia týkajúce sa ochrany fajčiarov. Ako informovala polícia, porušenie ustanovení vyplývajúcich zo zákona o ochrane nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy, riešila mestská polícia deväťkrát.

„Počas hliadkovej služby zistili a riešili mestskí policajti jeden priestupok na úseku ochrany životného prostredia. V dvoch prípadoch riešili hliadky mestskej polície obťažovanie okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov a v troch prípadoch bola zrealizovaná kontrola taxi. V 22 prípadoch zistili a riešili mestskí policajti nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách,“ uviedla Mestská polícia hlavného mesta SR Bratislavy.

Podľa ďalších informácií od polície, boli počas uplynulého týždňa nahlásené na príslušné úrady dve staré vozidlá, tri nové nelegálne skládky a štyri prípady poškodenia dopravného značenia. „Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 608 prípadoch a 130 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 40 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Viedenskej ceste,“ uviedla záverom polícia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk