Mestská polícia v Bratislave riešila aj svojráznu poctu mŕtvemu človeku, k ďalším prípadom patrili tieto

Mestská polícia Bratislava, hliadka na koňoch

Bratislavská mestská polícia mala aj počas uplynulého týždňa plné ruky práce s preverovaním oznamov v uliciach hlavného mesta SR. Ako uviedla mestská polícia na svojej webovej stránke, v týždni od 26. novembra do 2. decembra 2018 preverili hliadky bratislavskej polície v hlavnom meste až 1494 udalostí. Ako už býva zvykom, medzi preverovanými sa vyskytli aj také prípady, ktoré sa hneď na mieste ukázali ako neopodstatnené. Týchto bolo konkrténe 309.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili už tradične priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, vodiči sa ich dopustili celkovo 1089-krát.

Ako uviedla Mestská polícia hlavného mesta SR, v jednom prípade hliadky polície spolupracovali s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru SR a v jednom prípade si na pomoc zavolali kolegov z Policajného zboru SR.

Priestupku proti verejnému poriadku sa dopustili celkom traja ľudia, čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná rovnako trom ľuďom. “V deviatich prípadoch hliadky mestskej polície zistili a riešili fajčiarov, ktorí porušili zákon na ochranu nefajčiarov a v siedmich prípadoch tých, ktorí požívali alkoholické nápoje na verejných priestranstvách,” uviedla polícia na svojom webe.

Počas 48. kalendárneho týždňa tohto roka bol zistený aj nepovolený ambulantný predaj, ktorý polícia zaevidovala v siedmich prípadoch. Záverečné hodiny a prevádzkové časy nedodržali štyri prevádzky a užívanie verejného priestranstva bez povolenia zaevidovala bratislavská mestská polícia jedenkrát.

“Nepovolené skládky boli zaznamenané na siedmich miestach, neporiadok okolo kontajnerov a ich stojísk zistili v šiestich prípadoch. Na príslušné úrady mestská polícia nahlásila tri staré vozidlá,” informovala polícia.

Ani v minulom týždni sa vodiči nevyhli blokovacím zariadeniam, ktoré boli založené na ich vozidlá z dôvodu nesprávneho parkovania. Celkom polícia založila 689 “papúč” a 104 minotoristov si po svoje odtiahnuté vozidlo muselo prísť do areálu príslušnej odťahovej služby.

“Najviac priestupkov mestskí policajti riešili na Františkánskom námestí, odkiaľ evidujeme 49 priestupkov,” uviedla na záver bratislavská polícia.

Počas uplynulého týždňa riešila Mestská polícia v Bratislave okrem vyššie spomenutých prípadov aj jeden, ktorý nepatrí k celkom bežným. Mestskí policajti totižto zaistili v stredu ráno na Hradskej ulici v Bratislave pohrebnú urnu označenú číslom, tá sa nachádzala pohodená na trvánatom poraste.

Ako uviedla polícia, konali tak na základe prijatého oznámenia občana, ktorý išla hliadka preveriť. To, že išlo v danom prípade o urnu z kremácie, mali podľa slov polície potvrdiť zamestnanci správy cintorína vo Vrakuni, kde ju policajti z dôvodu ďalšieho konania odovzdali.

“Ako sa urna z kremácie po obrade dostala na miesto nálezu, vedia zrejme iba pozostalí,” uviedla záverom polícia hlavného mesta SR.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk