Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mestská polícia Bratislava
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zdroj foto: MsP Bratislava
29. augusta 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDeň.skBratislavaDeň.sk, MsP Bratislava Diskusia()

Mestská polícia v Bratislave riešila počas týždňa viac než tisíc prípadov, medzi nimi aj takéto

V uplynulom týždni zasahovali príslušníci bratislavskej mestskej polícia na viacerých miestach. Ako vyplýva z týždenného hlásenia, ktoré polícia zverejňuje na svojej webovej stránke, v uplynulom týždni sa dialo aj toto. 

Hliadky mestskej polície preverili v hlavnom meste až 1353 udalostí. Medzi nimi boli aj také, ktoré sa po preverení hliadkam ukázali priamo na mieste ako neopodstatnené. Tých bolo konkrétne 313.

“K opodstatneným zisteným a riešeným priestupkom ale patrili priestupky proti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 840. V jednom prípade hliadka mestskej polície zistila podozrenie zo spáchania trestného činu a v jednom prípade bola vypátraná hľadaná osoba,” informuje bratislavská mestská polícia.

Polícia spolupracovala aj s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci, a to konkrétne osemkrát. V oblasti porušení verejného poriadku riešili hliadky MsP 14 priestupkov a majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti, tieto porušili v štyroch prípadoch,” uvádza polícia na svojom webe.

Až šesťdesiatim ľuďom bola ľahostajná čistota a poriadok verejných priestranstiev a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený v piatich prípadoch.

Päť priestupkov sa týkalo nepovoleného vjazdu bicyklov do areálu prírodného kúpaliska Kuchajda, štyri nepovoleného táborenia a kladenia ohňov v prírode a 12 nedodržania stanovených prevádzkových hodín. Počas týždňa hliadky mestskej polície riešili aj sedem prípadov nepovoleného exteriérového sedenia,” uvádza bratislavska mestská polícia.

Zákaz bol porušený aj v rámci konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách, pričom ho porušilo 12 ľudí. “Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy porušili 10 krát,” spresňuje polícia.

V dvoch prípadoch boli poškodené dopravné značky a zistené boli dve nové nelegálne skládky a tri staré vozidlá.

“Blokovacie zariadenia na nesprávne zaparkované vozidlá boli založené 442 krát a 116 vodičov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 55 zistili a riešili jednotlivé hliadky na Námestí SNP,” uzatvára polícia.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X