Mestská polícia v Bratislave riešila počas uplynulého týždňa viac než 1200 prípadov

Policia pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Hliadky bratislavskej mestskej polície nezaháľali ani v uplynulom týždni, svedčí tomu správa o zásahoch, ktorú zverejnila polícia na svojej webovej stránke.

Ako uvádza Mestská polícia v Bratislave, v uplynulom týždni preverovali jej hliadky až 1215 udalostí. Nie všetky však boli opodstatnené. Po overení mestskými policajtmi sa priamo na mieste ukázalo ako neopodstatnených 257 prípadov.

„K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 795. V troch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v troch prípadoch s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru. V jednom prípade hliadka mestskej polície zistila podozrenie zo spáchania trestného činu a v dvoch prípadoch občania mestským policajtom odovzdali nájdené osobné doklady,“ informuje bratislavská mestská polícia.

Desať priestupkov riešila polícia v oblasti porušenia verejného poriadku, čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná 50 ľuďom a neporiadok okolo kontajnerových stojísk policajti zistili v piatich prípadoch.

Ustanovenia zákona porušovali aj fajčiari. „Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy, porušili 11 krát,“ uvádza polícia vo svojom týždennom hlásení.

Polícia počas uplynulého týždňa riešila taktiež prípady obťažovania okoloidúcich, pričom ich obťažovali neprispôsobiví občania, stalo sa tak osemkrát. Hliadky mestskej polície zasahovali aj pri šiestich priestupkoch týkajúcich sa nepovolených pouličných aktivít. „Zistili tiež  13 priestupkov nedodržania stanovených prevádzkových hodín, tri nepovolené exteriérové sedenia a päť prípadov nerešpektovania zákazu vjazdu s bicyklom do areálu prírodného kúpaliska Kuchajda,“ dopĺňa polícia.

Na príslušné úrady boli nahlásené tri staré vozidlá, dva prípady poškodenia dopravných značiek a tri nové nelegálne skládky.

Blokovacie zariadenia na nesprávne zaparkované vozidlá boli založené 450 krát a 104 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov (39) zistili a riešili jednotlivé hliadky na Františkánskom námestí, dopĺňa Mestská polícia v Bratislave.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk