Mestská polícia v uplynulom týždni riešila takmer 1 500 udalostí, problémy robili fajčiari aj vraky starých áut

Mestska policia auto zhrnutie tyzdna.jpg

Viac ako 1 000 udalostí riešila Mestská polícia Bratislava počas 25. kalendárneho týždňa, z toho boli 400 ohlásení neopodstatnených.

Hliadky mestskej polície boli privolané v Bratislave k 1 352 udalostiam, z ktorých sa 406 ukázalo ako neopodstatnených. Tie, ktoré patrili k opodstatneným boli hlavne priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke. Mestská polícia tiež spolupracovala v niekoľkých prípadoch aj s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru.

Obyvatelia porušovali aj pravidlá čistoty a poriadku na verejných priestranstvách, verejného poriadku a v jednom prípade sa priestupok týkal neporiadku okolo kontajnerového stojiska. Zákaz konzumácie alkoholu na verejnosti porušovali obyvatelia vo viacerých prípadoch. Počas týždňa bolo nahlásených na príslušné úrady 15 starých vozidiel a tri nové nelegálne skládky.

Fajčiari porušovali niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy. Hliadky mestskej polície riešili aj päť prípadov obťažovania okoloidúcich zo strany niektorých neprispôsobivých občanov, ako aj štyri nepovolené pouličné aktivity. Päť priestupkov súviselo s poškodením dopravných značiek.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk