Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
trolejbus
ilustračné: DPB
3. augusta 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Mestská polícia začala intenzívnejšie kontrolovať bezpečnosť bus pruhov

Mestská polícia sa začala intenzívnejšie zaoberať priestupkami, ktoré súvisia so zneužitím bus pruhov. Podľa náčelníka mestskej polície v Bratislave Petra Krajíčka nebude polícia tolerovať vodičov, ktorí nedodržiavaním predpisov znemožňujú bezpečný prejazd vozidiel MHD.

Kontrolovať budú policajti okrem zastavených vozidiel v bus pruhoch a na autobusových zastávkach i to, či vodiči neodstavili auto na kraji vozovky tak, že bráni prejazdu vozidiel MHD.

Situáciu budú monitorovať predovšetkým na miestach, na ktoré ich upozornil Dopravný podnik Bratislava. Sú to napríklad ulice Štefánikova, Šancova, Mickiewiczova, Trenčianska, Obchodná, Vazovovoa a Záhradnícka. „Intenzívnejšie kontrolujeme aj situáciu pri Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb, kde zaznamenávame prípady, že nesprávnym parkovaním nie je umožnený prejazd vozidiel MHD,“ vyjadril sa Krajíček.

V piatky a v nedele popoludní budú kontrolovať aj okolie autobusovej stanice a Hlavnej stanice.

Za porušenie predpisov súvisiacich s bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky môžu mestskí policajti uložiť pokutu do výšky 50 eur, alebo dať pokyn na odtiahnutie vozidla.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X