Mestská polícia zasahovala na viacerých miestach v Bratislave, celkovo preverovala v uplynulom týždni viac než 1700 udalostí

Mestská polícia Bratislava
ilustračné, zdroj: MsP BA

Polícia hlavného mesta SR Bratislavy zasahovala aj počas uplynulého týždňa na viacerých miestach v rámci Bratislavy, vyplýva to z týždenného hlásenia, ktoré polícia s pravidelnosťou zverejňuje na svojom webe.

Ako informovala bratislavská mestská polícia, v týždni od 11. marca do 17. marca 2019 preverovali hliadky mestskej polície v Bratislave celkovo 1760 udalostí. Niektoré z nich sa však hneď na mieste po preverení ukázali ako neopodstatnené. Ako uviedla polícia, takýchto bolo 286.

„K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, tých bolo 1373. V jednom prípade spolupracovala mestská polícia s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a taktiež v jednom prípade s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru. Mestskí policajti zistili v jednom prípade aj podozrenie zo spáchania trestného činu,“ informovala bratislavská mestská polícia.

Ako ďalej uviedla polícia, desiatim ľuďom bola ľahostajná čistota a poriadok na verejných priestranstvách. V šiestich prípadoch boli zistené nepovolené pouličné aktivity a v desiatich prípadoch zistili hliadky nedodržanie stanovených prevádzkových hodín.

„Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, tieto porušili v siedmich prípadoch. Mestskí policajti riešili v jednom prípade státie na zeleni, v jednom prípade realizáciu stavebných prác mimo vyhradeného času a jedenkrát neporiadok okolo kontajnerových stojísk,“ píše sa na webe Mestskej polície v Bratislave.

Porušili sa aj pravidlá týkajúce sa ochrany nefajčiarov, a to tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy. Takýto priestupok polícia riešila v uplynulom týždni osemkrát.

„V piatich prípadoch riešili hliadky mestskej polície obťažovanie okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov a v jednom prípade bola zrealizovaná kontrola taxi,“ doplnila polícia.

Nepovolená konzumácia alkoholických nápojov na verejných priestranstvách bola riešená sedemkrát. V dvoch prípadoch bolo odhalené znečisťovanie komunikácie. Ako sa ďalej vyjadrila polícia, na príslušné úrady bolo nahlásených šesť starých vozidiel, jedna nová nelegálna skládka a štyri prípady poškodenia dopravného značenia.

„Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 692 prípadoch a 113 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 237 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Páričkovej ulici,“ informovala záverom Mestská polícia hlavného mesta SR.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk