Mestská polícia zasahovala okrem priestupkov aj pri činoch vykazujúcich známky trestného konania

Mestská polícia, papuče
ilustračné foto, zdroj: MsP BA

Mestská polícia hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy riešila aj počas uplynulého týždňa množstvo prípadov. Medzi nimi boli tentoraz aj také, ktoré vykazovali známky trestného činu.

Ako informovala bratislavská mestská polícia vo svojom týždennom hlásení, počas minulého týždňa hliadky polície preverovali celkovo 1524 udalostí. Z nich sa priamo na mieste po preverení ukázalo 303 ako neopodstatnených.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky v rámci oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, ktorých bolo 1128. V siedmich prípadoch spolupracovala mestská polícia s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v dvoch prípadoch hliadky mestských policajtov zistili podozrenie zo spáchania trestného činu.

„Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 10 ľudí. Nepovolené pouličné aktivity boli mestskými policajtmi riešené v siedmich prípadoch a v troch prípadoch hliadky mestskej polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín,“ píše sa na webe MsP Bratislava.

Zákon nerešpektovali ani majitelia psov, konkrétne ten, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov. V uplynulom týždni bol tento zákon porušený štyrikrát. V dvoch prípadoch bratislavská mestská polícia riešila nepovolené pálenie odpadu a taktiež v dvoch prípadoch poškodzovanie verejnej zelene.

Porušené boli aj ustanovenia vyplývajúce zo zákona o ochrane nefajčiarov. Ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy, a stalo sa tak v uplynulom týždni dvakrát.

„V dvoch prípadoch riešili hliadky mestskej polície obťažovanie okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov a v dvoch prípadoch bola zrealizovaná kontrola taxi. V ôsmich prípadoch zistili a riešili mestskí policajti nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách, v jednom prípade priestupok proti majetku a v troch prípadoch nepovolené exteriérové sedenie,“ uviedla bratislavská polícia.

Ako pokračovali policajti, v minulom týždni boli na príslušný úrad nahlásené štyri staré vozidlá, jedna nová nelegálna skládka a tri prípady poškodenia dopravného značenia. „Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 615 prípadoch a 106 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 155 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Páričkovej ulici,“ napísala vo svojom hlásení záverom polícia.

Polícia riešila rovnako podozrenia zo spáchania trestného činu. Ako informovala bratislavská polícia, v stredu nadránom pri tom, ako sa preveroval oznam o rušení nočného pokoja na Bradáčovej ulici v Petržalke, sa okrem uvedeného rušenia udialo aj niečo ďalšie.

„Mestskí policajti z Expozitúry Bratislava V zistili aj podozrenie zo spáchania trestného činu nedovolenej výroby a držania psychotropných látok, jedov a prekurzorov. Mestskí policajti preto ihneď na miesto privolali hliadku Policajného zboru, tá v predmetnej veci už ďalej konala a podozrivú 29-ročnú ženu predviedla na príslušné policajné oddelenie,“ spresnila Mestská polícia hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy.

Počas minulého týždňa prišlo aj k ďalšiemu podozreniu zo spáchanie trestného činu. „V tomto prípade si zatiaľ neznámy vlamač posvietil na zaparkované motorové vozidlo VW Passat na Pribinovej ulici, a to v nedeľu večer. Výsledkom násilného vniknutia do vozidla je, že v ňom chýba autorádio a navigácia. Aj v tomto prípade mestskí policajti na miesto privolali hliadku Policajného zboru,“ uviedla polícia vo svojom hlásení.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk