Mestská polícia zasahovala v Bratislave aj počas uplynulého týždňa, riešených bolo viac než tisíc udalostí

bratislavská polícia
zdroj: MsP BA

Mestská polícia hlavného mesta SR Bratislavy zasahovala v uliciach aj počas uplynulého týždňa. Ako sa píše na webe polície, v týždni od 8. apríla do 14. apríla 2019 preverovali hliadky mestskej polície celkom 1425 udalostí.

Podľa slov polície sa aj v minulom týždni medzi udalosťami objavili také, ktoré sa hneď na mieste ukázali po preverení ako neopodstatnené. Týchto bolo 326.

„K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke tých bolo 980. V dvoch prípadoch spolupracovala mestská polícia s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v dvoch prípadoch s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru,“ vyjadrila sa polícia.

Ako ďalej uvádza bratislavská mestská polícia vo svojom týždennom hlásení, ľuďom bola ľahostajná aj čistota a poriadok na verejných priestranstvách. Konkrétne sa tak v uplynulom týždni stalo 23-krát.

„Nepovolené pouličné aktivity boli mestskými policajtmi riešené v siedmich prípadoch a v šiestich prípadoch hliadky mestskej polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín,“ dopĺňa mestská polícia hlavného mesta SR.

Zákon opätovne porušovali aj majitelia psov, stalo sa tak 6-krát. Hliadky mestskej polície riešili v jednom prípade poškodzovanie verejnej zelene a v štyroch prípadoch neporiadok okolo kontajnerových stojísk.

„Porušenie ustanovení vyplývajúcich zo zákona o ochrane nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy, riešila mestská polícia 6-krát. V siedmich prípadoch riešili hliadky mestskej polície obťažovanie okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov a v dvoch prípadoch bola zrealizovaná kontrola taxi,“ píše sa na webe mestskej polície.

Polícia riešila v uliciach Bratislavy aj nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách, stalo sa tak 10-krát. V jednom prípade boli políciou odhalené nepovolené exteriérové sedenie a rovnako v jednom prípade nepovolený ambulantný predaj.

„Na príslušné úrady bolo nahlásených päť starých vozidiel, dve nové nelegálne skládky a jeden prípad poškodenia dopravného značenia. Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 593 prípadoch a 124 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 60 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Páričkovej ulici,“ vyjadrila sa záverom bratislavská mestská polícia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk