Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
bratislavská polícia
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zdroj: MsP BA
17. apríla 2019 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDeň.skBratislavaDeň.sk Diskusia()

Mestská polícia zasahovala v Bratislave aj počas uplynulého týždňa, riešených bolo viac než tisíc udalostí

Mestská polícia hlavného mesta SR Bratislavy zasahovala v uliciach aj počas uplynulého týždňa. Ako sa píše na webe polície, v týždni od 8. apríla do 14. apríla 2019 preverovali hliadky mestskej polície celkom 1425 udalostí.

Podľa slov polície sa aj v minulom týždni medzi udalosťami objavili také, ktoré sa hneď na mieste ukázali po preverení ako neopodstatnené. Týchto bolo 326.

„K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke tých bolo 980. V dvoch prípadoch spolupracovala mestská polícia s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v dvoch prípadoch s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru,“ vyjadrila sa polícia.

Ako ďalej uvádza bratislavská mestská polícia vo svojom týždennom hlásení, ľuďom bola ľahostajná aj čistota a poriadok na verejných priestranstvách. Konkrétne sa tak v uplynulom týždni stalo 23-krát.

„Nepovolené pouličné aktivity boli mestskými policajtmi riešené v siedmich prípadoch a v šiestich prípadoch hliadky mestskej polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín,“ dopĺňa mestská polícia hlavného mesta SR.

Zákon opätovne porušovali aj majitelia psov, stalo sa tak 6-krát. Hliadky mestskej polície riešili v jednom prípade poškodzovanie verejnej zelene a v štyroch prípadoch neporiadok okolo kontajnerových stojísk.

„Porušenie ustanovení vyplývajúcich zo zákona o ochrane nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy, riešila mestská polícia 6-krát. V siedmich prípadoch riešili hliadky mestskej polície obťažovanie okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov a v dvoch prípadoch bola zrealizovaná kontrola taxi,“ píše sa na webe mestskej polície.

Polícia riešila v uliciach Bratislavy aj nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách, stalo sa tak 10-krát. V jednom prípade boli políciou odhalené nepovolené exteriérové sedenie a rovnako v jednom prípade nepovolený ambulantný predaj.

„Na príslušné úrady bolo nahlásených päť starých vozidiel, dve nové nelegálne skládky a jeden prípad poškodenia dopravného značenia. Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 593 prípadoch a 124 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 60 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Páričkovej ulici,“ vyjadrila sa záverom bratislavská mestská polícia.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X