Mestská polícia zasahovala v uliciach Bratislavy pri viacerých prípadoch, dialo sa aj toto

msp ba
zdroj: MsP BA

Mestská polícia hlavného mesta SR Bratislavy riešila aj počas uplynulého týždňa v uliciach Bratislavy stovky rôznych prípadov či priestupkov. Ako uvádza bratislavská polícia, v týždni od 29. apríla do 5. mája 2019 preverovali jej hliadky v Bratislave celkovo 1567 udalostí.

Podľa informácií, ktoré ďalej uviedla mestská polícia, medzi udalosťami sa objavili aj také, ktoré sa hneď na mieste po preverení ukázali ako neopodstatnené. Týchto bolo v minulom týždni 343.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, ktorých bolo 1110. „Mestskí policajti spolupracovali v štyroch prípadoch s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v jednom prípade s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru. Hliadka mestskej polície zistila v jednom prípade podozrenie zo spáchania trestného činu,“ informovala polícia.

Ako ďalej uviedla bratislavská mestská polícia, občanom bola ľahostajná aj čistota a poriadok na verejných priestranstvách, konkrétne polícia prichytila 12 ľudí. Zistené a riešené boli taktiež nepovolené pouličné aktivity, ktoré mestskí policajti riešili sedemkrát a rovnako v siedmich prípadoch bolo políciou zistené nedodržanie stanovených prevádzkových hodín.

„Porušenie ustanovení vyplývajúcich zo zákona o ochrane nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy, riešila mestská polícia 6-krát a 5-krát bola zrealizovaná kontrola taxi,“ doplnila polícia vo svojom týždennom hlásení.

Päťkrát bol zo strany mestskej polície zistený a riešený priestupok, ktorý sa týkal verejného poriadku a v jednom prípade realizácia stavebných prác mimo vyhradeného času.

„V dvoch prípadoch riešili mestskí policajti nerešpektovanie zákazu vjazdu bicyklov. Nepovolený ambulantný predaj bol hliadkou mestskej polície riešený v jednom prípade a v štyroch prípadoch bol zistený neporiadok okolo kontajnerových stojísk,“ vyjadrila sa Mestská polícia hlavného mesta SR Bratislavy.

V uplynulom týždni boli na príslušné úrady nahlásené tri staré vozidlá, dve nové nelegálne skládky a sedem prípadov, v ktorých došlo k poškodeniu dopravného značenia. V jednom prípade odovzdal občan hliadke mestskej polície nájdené osobné doklady.

„Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 550 prípadoch a 123 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 136 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Viedenskej ceste,“ dodala polícia záverom.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk