Mestská polícia zasahovala v uliciach Bratislavy viac než tisíckrát, dialo sa aj toto

Mestská polícia, Bratislava

Mestská polícia zasahovala v uliciach Bratislavy aj počas minulého týždňa, od 11. do 17. februára sa v hlavnom meste dialo očiami polície toto.

Ako informovala Mestská polícia hlavného mesta SR Bratislavy, v uplynulom týždni riešili a preverovali hliadky celkom 1611 udalostí. Medzi nimi sa objavili aj také, ktoré sa po preverení príslušníkmi hneď na mieste ukázali ako neopodstatnené, týchto bolo 257.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, ktorých bolo 1232. „V piatich prípadoch spolupracovala mestská polícia s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v jednom prípade s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru,“ uviedla bratislavská polícia.

Aj počas minulého týždňa bola niektorým občanom ľahostajná čistota a poriadok na verejných priestranstvách, konkrétne pre 17 ľudí. Ako dodala polícia, v šiestich prípadoch hliadky polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín.

„Nepovolený ambulantný predaj bol hliadkami mestskej polície riešený v troch prípadoch. Neporiadok okolo kontajnerových stojísk zistili hliadky mestskej polície v dvoch prípadoch a nepovolené pouličné aktivity boli mestskými policajtmi riešené v piatich prípadoch,“ napísala Mestská polícia v Bratislave vo svojom týždennom hlásení, ktoré s pravidelnosťou zverejňuje na svojej webovej stránke.

Majitelia psov porušili zákon v dvoch prípadoch, v jednom prípade bolo hliadkou zistené realizovanie stavebných prác mimo vyhradeného času a rovnako v jednom prípade hliadka mestskej polície zistila a riešila užívanie verejného priestranstva bez povolenia.

„Porušenie ustanovení vyplývajúcich zo zákona o ochrane nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy, riešila mestská polícia 6-krát. Počas služobnej činnosti riešili mestskí policajti aj jeden priestupok na úseku ochrany životného prostredia,“ informovala ďalej polícia.

Aj v uplynulom týždni došlo k obťažovaniu okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov, stalo sa tak jedenkrát. V piatich prípadoch zrealizovala bratislavská mestská polícia kontrolu taxi. Šesťkrát bola zaznamenaná nepovolená konzumácia alkoholických nápojov na verejných priestranstvách.

„Na príslušné úrady bolo nahlásených šesť starých vozidiel a päť prípadov poškodenia dopravného značenia. Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 749 prípadoch a 126 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 53 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Františkánskom námestí,“ uviedla záverom mestská polícia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk