Mestská spoločnosť OLO obstará služby skládkovania odpadu za 4,3 mil. eur

Velkokapacitny kontajner odpad olo velkorozmerny.jpg
Foto: ilustračné, www.kontajner.eu

Lehota na predkladanie žiadostí o účasť v súťaži je do 8. marca, trvanie zmluvy je 36 mesiacov.

Mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) obstará služby skládkovania zmesového komunálneho odpadu (ZKO) za 4,3 mil. eur. Vyplýva to z oznámenia vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).

Predmetom zákazky je poskytovanie služieb ukladania zmesového komunálneho odpadu spoločnosťou prevádzkujúcou skládku ZKO na odpad, ktorý nie je nebezpečný, pre držiteľa odpadu odvážaného z územia mesta Bratislava OLO,“ uvádza sa v oznámení.

Hodnota zákazky

Predpokladaná hodnota zákazky je 4 340 000 eur a lehota na predkladanie ponúk a žiadostí o účasť vo verejnej súťaži je do 8. marca. Trvanie zmluvy s víťazným uchádzačom je 36 mesiacov.

Verejný obstarávateľ z časových dôvodov, finančných a ekologických dopadov sa rozhodol určiť maximálnu akceptovateľnú vzdialenosť skládky do 42 kilometrov od Námestia SNP v Bratislave pre cestu tam a 42 kilometrov pre cestu späť,“ uvádza sa v oznámení ÚVO.

Umiestnenie skládky

Skládka odpadov umiestnená vo väčšej vzdialenosti je pre verejného obstarávateľa vysoko nákladová a neefektívna z pohľadu nastavenia obehu zberových vozidiel.

Ponuka predložená na skládku odpadu vzdialenú od Námestie SNP v Bratislave vo väčšej vzdialenosti nebude spĺňať požiadavky na predmet zákazky,“ uzavrela spoločnosť.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk