Mestská spoločnosť OLO predĺžila otváracie hodiny zberného dvora

ODPADY: Zberný dvor v Košiciach
Foto: ilustračné, SITA

Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) v júli predlžuje otváracie hodiny zberného dvora na Starej Ivánskej ceste 2. V piatok a v sobotu bude dvor otvorený do 22. hodiny, bežne je pre verejnosť k dispozícii do 18. hodiny. Ak ľudia odovzdajú odpad v piatok alebo v sobotu od 18. do 22. hodiny, dostanú lisovač na PET fľaše zdarma. Informovala o tom hovorkyňa OLO Beáta Humeniková.

„Piatky a soboty patria dlhodobo k najvyťaženejším dňom v týždni a najväčší nápor je práve počas letných prázdnin. Práve preto sme sa rozhodli predĺžiť otváracie hodiny v tieto dni počas júla,“ uviedol v tlačovej správe generálny riaditeľ OLO Branislav Cimerman.

Triedený odpad

Zberný dvor je určený pre pôvodcov komunálneho odpadu, ktorí sú zapojení do systému množstvového zberu komunálneho odpadu v Bratislave. Podmienkou vstupu je preukázanie trvalého pobytu, prípadne vlastníctva nehnuteľnosti v Bratislave, vyplnenie formulára návštevníka, dodržiavanie pokynov zamestnancov zberného dvora a vstup len s vozidlom do 3,5 tony. Na zbernom dvore je možné bezplatne odovzdať papier a lepenku, šatstvo a textílie, sklo, žiarivky a iný odpad obsahujúci ortuť.

Ľudia tiež môžu priniesť objemný odpad, elektrické a elektronické zariadenia, drevo, batérie a akumulátory farby a lepidlá. Berú tiež biologicky rozložiteľný odpad z údržby zelene, plasty a kovy, oleje a tuky. Na zberný dvor je potrebné priniesť vopred roztriedený odpad. Humeniková spomenula, že spoplatnené je odovzdanie drobného stavebného odpadu sumou 0,078 eur za kilogram.

„Zamestnanci OLO zabezpečia odváženie drobného stavebného odpadu, poplatok obyvatelia uhrádzajú hlavnému mestu SR Bratislava,“ dodala hovorkyňa.

Najviac druhov odpadov

Zberný dvor OLO je počas roka, bez letnej výnimky, otvorený od pondelka do soboty od 8. do 18. hodiny. Zatvorený je v nedeľu a počas sviatkov. Na zbernom dvore je možné uložiť najviac druhov odpadov v hlavnom meste. Všetky odpady sú odvážané na ďalšie zhodnotenie. Viac informácií o zbernom dvore ako aj spoločnosti OLO nájdu záujemcovia na www.olo.sk. Celkové množstvo odpadu privezeného na zberný dvor v roku 2017, bolo 15 632 ton, čo je o 3 629 ton viac ako v roku 2016. „V roku 2017 zberný dvor navštívilo takmer 40-tisíc návštevníkov, pričom najviac ich prišlo v mesiacoch júl a august, najmenej v januári,“ uzavrela hovorkyňa OLO.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk