Mestská strana Team Bratislava Matúša Valla sa stala najsilnejšou v celej Bratislave

Kandidát na primátora Bratislavy Matúš Vallo v jeho centrále počas vyjadrenia k výsledkom spojených volieb do orgánov územnej samosprávy 2022. VO¼BY: Volebná centrála Valla
Foto: SITA/Branislav Bibel

Strana Team Bratislava postavila do volieb 124 kandidátov na miestnych a mestských poslancov, z toho získala 106 mandátov, čo je 85-percentná úspešnosť.

V komunálnych voľbách v Bratislave, ktoré sa konali 29. októbra 2022, uspel nielen staronový primátor Matúš Vallo, ale aj jeho strana Team Bratislava, ktorá postavila 124 kandidátov na miestnych a mestských poslancov.

Získala celkovo 106 mandátov, čo je 85-percentná úspešnosť. Stala sa tak podľa vyjadrenia samotnej mestskej strany najsilnejšou v Bratislave.

Kandidáti na starostov

Zo strany Team Bratislava uspeli aj kandidáti na starostov v mestských častiach Nové Mesto, Staré Mesto, Lamač a Podunajské Biskupice.

Pri ohlásení vzniku našej mestskej strany Team Bratislava som povedal, že silní hráči sa budú usilovať vrátiť Bratislavu do starých koľají, a tak sme si dali za cieľ do komunálnej politiky priniesť ešte viac zapálených a šikovných ľudí. Voľby ukázali, že sa nám to podarilo,“ skonštatoval Matúš Vallo.

Väčšina aj v mestskom zastupiteľstve

Do mestského zastupiteľstva bolo za stranu Team Bratislava zvolených 90 percent kandidátok a kandidátov, do miestnych zastupiteľstiev 84 percent, čo znamená, že má vo väčšine bratislavských mestských častí v koalícii s PS a SaS väčšinu v zastupiteľstve.

V mestskom zastupiteľstve sa bude môcť Matúš Vallo oprieť o väčšinu zastupiteľov, pretože jeho strana sa stala s 20 poslancami najsilnejšou a v koalícii s PS a SaS budú mať 29 poslancov a poslankýň.

V mestských častiach

Výrazne silnejšie výsledky dosiahol Team Bratislava s koalíciou s PS v mestských častiach Bratislavy. Napríklad v miestnom zastupiteľstve Starého Mesta budú mať 25 z 25 poslancov, v Novom Meste 23 z 25 poslancov a podobne je to aj v ďalších mestských častiach.

So silným mandátom budeme pracovať pokorne a so zvolenými zástupcami mimo našej koalície budeme, tak ako doteraz, vždy rokovať a hľadať spoločne prieniky a riešenia,“ komentoval výsledky Vallo.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk