Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
parkovaci-dom-senec-bratislavsky-kraj-financie-gettyimages.jpg
Foto: ilustračné, GettyImages
21. októbra 2019 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Mestské časti použijú peniaze od hlavného mesta na parkovacie miesta alebo obnovu komunikácií

Petržalka použije prebytok 1,93 milióna eur od mesta aj na revitalizáciu Sadu Janka Kráľa.

Petržalka použije finančnú kompenzáciu od hlavného mesta vo výške 1,93 milióna eur za rozdiely, ktoré vznikajú pri prerozdeľovaní podielových daní, aj na revitalizáciu Sadu Janka Kráľa. „Tento prebytok si reálne mesto ponechá, no použije ich v našej mestskej časti,“ povedala pre agentúru SITA hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.

Na obnovu Sadu Janka Kráľa, ktorý po vzájomnej dohode prešiel späť pod správu hlavného mesta, poputuje 1,5 milióna eur. Zvyšných približne 400-tisíc eur investuje mesto do bezbariérových prístupov a osvetlenia okolo Chorvátskeho ramena.

V ďalších mestských častiach použijú peniaze na skvalitnenie parkovania. „Časť prebytku hospodárenia hlavného mesta použije hlavné mesto vo Vrakuni na obnovu a rekonštrukciu komunikácií v jeho správe a na vybudovanie nových parkovacích miest,“ povedal starosta Vrakune Martin Kuruc.

Efektívne riešenia

Karlova Ves získala od hlavného mesta 760-tisíc eur. Tieto prostriedky sa využijú na realizáciu nových parkovacích miest na uliciach Ľudovíta Fullu a Karloveskej ulici.

Nové parkovacie domy, ktoré by tu mali byť postavené, by mali zároveň podporiť myšlienku potreby výstavby parkovacích domov ako jedného z efektívnych riešení na exponovaných miestach,“ uviedla Karlova Ves. Časť financií investujú aj do prípravy a vybudovania ďalších parkovacích miest.

Hlavné mesto získava podielové dane od svojich obyvateľov, a tie potom rozdeľuje mestským častiam. Financie poputujú mestským častiam z prebytku hospodárenia hlavného mesta za rok 2018. Mestské časti sa zaviazali použiť pridelené sumy na dohodnuté projekty v oblasti parkovania, životného prostredia, pešej dopravy, dopravnej infraštruktúry či verejného osvetlenia.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X