Mestské divadlo privíta pražský Semafor

Divadlo P. O. Hviezdoslava
SITA

Inscenácia Osvobozené divadlo Semafor oživuje éru legiend českej divadelnej scény Jiřího Voskovca, Jana Wericha a skladateľa Jaroslava Ježka.

Po Dejvickom divadle zavíta do Mestského divadla P. O. Hviezdoslava ďalšie známe pražské divadlo – legendárny Semafor. Semafor do Bratislavy prichádza po roku s inscenáciou venovanou nedožitým 90. narodeninám Jiřího Šlitra, spoluzakladateľa divadla Semafor.

Známa dvojica Jiří Suchý a Jitka Molavcová v predstavení spájajú spomienky na minulé časy so sardinkou, Golemom a putovaním stonožky. O tom, že to je možné, sa diváci presvedčia 14. a 15. júna o 19. hodine v Mestskom divadle Pavla Országha Hviezdoslava.

Zaznejú nezabudnuteľné piesne éry Osvobozeného divadla legiend Jiřího Voskovca, Jana Wericha (V + W) a skladateľa Jaroslava Ježka. Práve ich tvorba stála za zrodom divadla Semafor. Podľa Daniely Martinčekovej z BKIS o tom vypovedá aj citát Jiřího Suchého k obsahu predstavenia: „Semafor sa pol storočia oslobodzoval. Od prvotného diletantizmu, od rôznych manierov, od ideologického tlaku, od ekonomického tlaku… Jediné, od čoho sa oslobodiť nechcel, bol vplyv Osvobozeného divadla“.

Predstavenie ponúkne interpretácie piesní z repertoáru oboch legendárnych divadiel – Osvobozeného divadla a Semaforu. „Nielen v tradičnom duchu, ale niektoré aj v novom aranžmáne. Moderný šat starým hitom dodáva aj ,semaforská mládežʻ v podobe mladých hereckých tvárí.“

V predstavení si tak publikum pozrie aj hosťujúceho Michala Malátneho, lídra hudobnej skupiny Chinaski. V programe účinkujú aj Zuzana Maxa, Michal Stejskal, Magdalena Jedličková, Júlia Sabolová, Natálka Stejskalová, Ondřej Havel/Petr Šudoma, Johanka Kopačková/Vendula Parezová a Orchester divadla Semafor.

Divadlo Semafor prichádza do Mestského divadla P.O. Hviezdoslava pravidelne. Doteraz v divadle uviedlo hry Kam se poděla Valerie či Kdyby tisíc klarinetů. Viac informácií o programe mestského divadla možno nájsť na http://www.mdpoh.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk