Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
hradby, Bratislava
Foto: ilustračné, SITA
15. apríla 2016 Zaujímavosti od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Mestské hradby dnes otvoria, prístupné budú denne od 10. do 22. hodiny

Návštevníci a obyvatelia mesta si tak môžu obzrieť národnú kultúrnu pamiatku a zároveň si skrátiť cestu na Bratislavský hrad.

Sprístupnená trasa hradieb vedie od Dómu sv. Martina západným ramenom schodiska cez tzv. Úzku uličku za hradbami k objektu Vtáčej bašty, cez ktorú sa návštevníci budú môcť dostať cez priestor medzi hradbami a parkánovým múrom k premosteniu Staromestskej ulice. Čiastočne bude sprístupnená aj ulička medzi hradobným a parkánovým múrom so samoobslužnou knižnicou v Malej bašte.

Na paneloch hradieb sa zároveň môžu záujemcovia dočítať o histórii hradieb. V dolnej časti Vtáčej bašty je pripravená výstava dobových zbraní. Hlavné mesto chce počas letných mesiacov zabezpečiť na hradbách aj kultúrny program. V minulom roku bola na hradbách napríklad scéna mestského festivalu Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X