Mestské kúpaliská otvárajú letnú sezónu, od soboty sa okúpete aj na Zlatých pieskoch

mestské kúpalisko
ilustračné: SITA

V prevádzke už sú kúpaliská Rosnička, Delfín, Lamač a Tehelné pole, v sobotu 4. júna k nim pribudne aj prírodné kúpalisko Zlaté piesky a do polovice júna svoje brány otvoria aj kúpaliská Krasňany a Rača.

Bratislavské mestské kúpaliská otvárajú letnú sezónu. Ku kúpaliskám Rosnička, Delfín, Lamač a Tehelné pole, ktoré otvorili svoje brány už uplynulý víkend, sa v najbližších dňoch pridajú aj Zlaté piesky a kúpaliská Krasňany a Rača. V sobotu 4. júna spustia kúpaciu sezónu na prírodnom kúpalisku Zlaté piesky, v prvej polovici júna pribudnú aj kúpaliská v Rači. Informovala o tom Michaela Velická zo Správy telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ) v Bratislave, ktorá spravuje mestské kúpaliská.

Bratislavské mestské kúpaliská tento rok pripravili aj viacero noviniek. Na kúpalisku Rosnička na návštevníkov čakajú nové sprchy, ktoré sú už prispôsobené aj pre imobilných ľudí. Deti sa môžu tešiť na nové preliezačky a atrakcie na detskom ihrisku, pre dospelých v areáli pribudnú nové posilňovacie stroje.

Na nové preliezačky sa môžu tešiť aj deti navštevujúce letné kúpalisko Lamač. Na lamačskom kúpalisku navyše pribudnú aj bojlery na ohrev vody v detskom bazéne.

Vynovený bude v lete aj Areál zdravia Zlaté piesky. Počas sezóny tu plánuje STaRZ doplniť nové altánky, grily, detské prvky či posilňovacie zariadenia pre dospelých. V areáli budú tiež vymieňať a dopĺňať nové lavičky či odpadkové koše. STaRZ namontuje aj slnečnú clonu nad detským ihriskom na hlavnej pláži. „Veríme, že rozšírením ponuky prilákame návštevníkov do areálu aj mimo letnej sezóny a budú tak využívať areál celoročne,“ dopĺňa Velická.

Nové vybavenie pribudne aj v areáli kúpaliska Krasňany v bratislavskej Rači, deti sa môžu tešiť na nové preliezačky a dospelí zase na nové posilňovacie stroje. Ako dopĺňa Velická, najväčšou novinkou začínajúcej letnej sezóny budú od júla pravidelné animácie pre deti i dospelých na letných kúpaliskách.

Minuloročné leto kúpaliskám prialo, tie bratislavské hlásili najlepšiu sezónu za posledných 20 rokov. Mestské kúpaliská v Bratislave od júna do začiatku septembra navštívilo 307 059 ľudí. Tradične najnavštevovanejšími boli aj vlani kúpaliská Rosnička a Zlaté piesky. Organizácia STaRZ sa stará o sedem letných kúpalísk – Zlaté piesky, Rosnička, Lamač, Tehelné pole, Delfín, Rača a Krasňany.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk