Mestské lesy majú konečne modernú koncepciu rozvoja

Mestské lesy
Foto: ilustračné, SITA

Dokument Koncepcia rozvoja mestských lesov, ktoré vo štvrtok 26. apríla schválilo mestské zastupiteľstvo, sa venuje problematike dopravy, ťažbe dreva a jej dopadov na rekreačné možnosti. Prináša súhrn navrhovaných opatrení pre bratislavské mestské lesy a vedenie hlavného mesta.

Ako uvádza OZ Naše Karpaty na sociálnej sieti, ide o „moderný komplexný dokument, ktorý nielen analyzuje súčasný stav, ale najmä prináša množstvo návrhov riešení pre oblasti dopravy, parkovania, ochrany prírody, vzťahu rekreácie a ťažby dreva, citlivého rozvoja rekreačných území a pod.“

Dokument na rokovanie predložili poslanci Branislav Kaliský, Elena Pätoprstá a Juraj Káčer. Koncepcia vznikala v spolupráci s odborníkmi na urbanizmus a ochranu prírody i občianskymi aktivistami. Schválenie dokumentu je dôležitý krok, aby sa mohli zaviesť pravidlá do súčasného živelného rozvoja lesoparku.

„Dôležitou súčasťou bola participácia verejnosti, či už na diskusiách alebo prostredníctvom online ankety. Koncepcia prinesie poriadok a systémové riešenia do súčasného živelného rozvoja lesoparku, ktorý často kritizujeme. Zároveň je návodom pre mesto a Mestské lesy,“ napísalo OZ.

Ľudí trápi doprava, parkovanie či ťažba dreva. Lesopark si ľudia cenia najmä kvôli prírodnému prostrediu plnému pokoja. Obmedzenie pohybu motorových vozidiel a developerských projektov by bolo prínosom.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk