Mestské lesy ponúkajú aj v tomto období bezpečné útočisko vhodné na oddych

Datel mestské lesy oddych edukácia GettyImages
Foto: ilustračné, GettyImages

Ak neviete kam počas mimoriadnej situácie s deťmi, vydajte sa na spoznávanie okolia a prírody v Mestských lesoch v Bratislave.

V prvom rade je najdôležitejšie chrániť seba aj svoju rodinu, preto na vychádzky choďte v čo najmenšom počte, len rodina, taktiež majte na pamäti hygienu, dezinfekciu rúk a v neposlednom rade aj ochranné rúška. Hlavne, ak prichádzate MHD alebo sa zdržiavate na mieste s väčšou koncentráciou ľudí. Taktiež by ste aj v lesoparku mali dodržiavať odstup od ostatných ľudí a to aspoň 2 metre.

Prechádzky sa snažte rozptýliť čo najviac po území lesoparku, Mestské lesy Bratislava tiež odporúčajú vybrať sa rôznymi značenými aj neznačenými trasami, ktoré nájdete napríklad na tejto mapke.

Momentálne je najlepšie obdobie na pozorovanie ďatľov. V Mestských lesoch je možné stretnúť Tesára čierneho, Žlny zelenej a Ďatľa veľkého.

Datle mestske lesy bratislava.jpg
Foto: https://www.facebook.com/1557221591176855/photos/pcb.2616901295208874/2616899958542341/?type=3&theater

Ďatle v prvom rade prezradí ďobanie do stromov. Zdržiavajú sa hlavne v starších porastoch. Žlny nie je ľahké pozorovať, no pri troche šťastia môžete podľa lektorov ekovýchovy v mestských lesoch spozorovať veľké zelené vtáky vylietať z lúky či čistinky.

Tesára je najlepšie pozorovať práve v marci a apríli. „Keď letí, počuť z oblohy „kri-kri-kri“ a ak chvíľu počkáte, po dosadnutí na strom sa určite ozve tiahlym a kvílivým „kliéééé“,“informujú lektori ekovýchovy v mestských lesoch.

Počas pozorovania vtáctva a lesných živočíchov je potrebné stále dbať na zodpovedné správanie sa. Mestské lesy tiež pripomínajú, že na Partizánskej lúke, Kamzíku a Peknej ceste sú detské ihriská uzavreté, taktiež aj verejné WC na Partizánskej lúke a Kamzíku.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk