Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Partizanska luka mestske lesy bratislava.jpg
Foto: archívne, Mestské lesy v Bratislave
4. marca 2020 Zaujímavosti od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Mestské lesy pracujú na obnove Partizánskej lúky za približne 13-tisíc eur

Na Partizánskej lúke pribudnú nové piknikové miesta aj živé ploty.

V rekreačnom areáli na Partizánskej lúke v Bratislave pribudnú nové piknikové miesta aj živé ploty. Mestské lesy v Bratislave (MLB) o tom informovali na sociálnej sieti.

Pred začiatkom rekreačnej sezóny sa intenzívne venujeme navštevovanému areálu na Partizánskej lúke,“ uvádzajú MLB.

Presný rozpočet nemáme k dispozícii, ak však rátame aj s opravami herných prvkov minulú jeseň, tak to odhadujem do 10-tisíc eur. Na piknikové miesta a ohniská sa nám podarilo získať dotáciu od Nadácie Ekopolis vo výške 3-tisíc eur,“ uviedol asistent riaditeľa pre manažment projektov MLB Marek Páva.

Rekonštrukcia bufetu

Pracovníci MLB v týchto dňoch menia opotrebované agátové obruby okolo detských ihrísk a dopĺňajú štrk, obnovujú náter na hracích prvkoch na ihriskách a drevenom mobiliári, odvodnením vyriešili zatápanie na ihrisku a veľkom grilovacom altánku.

Skultúrňujeme a upratujeme priestor pri potoku za dvojaltánkom, pribudnú tu viaceré piknikové miesta so sedením a ohniskami. Okolo smetných košov inštalujeme drevené debnenie, aby lepšie zapadli do prírodného prostredia, popri oplotených altánkoch sme vysadili živý plot z hrabov a vŕbového prútia, ktorý je príjemnejší na pohľad ako ten existujúci,“ vymenúvajú MLB.

Mestské lesy Bratislava pripravujú tiež rekonštrukciu bufetu v amfiteátri, s ktorou plánujú začať už na jeseň tohto roka. Na základe podnetov od občanov pracujú aj na riešení bezbariérového zjazdu od parkoviska na Partizánsku lúku, pre hendikepovaných návštevníkov a rodičov s detskými kočíkmi.

Mapovanie a oprava

Minulý rok sme zrealizovali komplexné mapovanie stavu rekreačného mobiliáru, pričom sme zistili, že až viac ako 40 percent všetkých lavičiek, altánkov a ďalších prvkov je v havarijnom stave. Personálne sme preto posilnili údržbu lesoparku a snažíme sa opraviť roky zanedbané miesta,“ informovali MLB, ktoré pracujú na obnove prostredia na Partizánskej lúke.

Už na jeseň sme opravili a vymenili nebezpečné prvky na detských ihriskách, odstránili sme viaceré vyschnuté, nebezpečné stromy a zároveň vysadili nové,“ doplnili lesy.

Väčšinu prác a opráv vykonávajú priamo naši zamestnanci, cez zimu sme totiž posilnili personálne údržbu a zriadili jednoduchú dielňu. Z vyschnutých smrekov pri lanovke na Kamzíku, ktoré sme museli z bezpečnostných dôvodov odstrániť, sme si dali vyrobiť zásoby reziva, a tak pri mnohých prácach sme úplne sebestační. Výnimkou sú niektoré herné prvky na detských ihriskách, tam si pre certifikáciu a náhradné diely musíme objednať firmu, ktorá to zhotovovala,“ doplnil Marek Páva.

Samostatná organizácia

Mestské lesy v Bratislave fungujú od 1. januára 1994. Najskôr boli súčasťou magistrátu, približne po pol roku začali fungovať ako samostatne hospodáriaca príspevková organizácia.

Ich úlohou je spravovanie a zveľaďovanie lesného majetku mesta so zameraním na podporu mimoprodukčných funkcií lesov. Mestské lesy v Bratislave hospodária na ploche približne tritisíc hektárov.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X